سیاست

فوتی‌های کرونایی در تهران به بالای ۷۰ نفر رسیده است


به گزارش خبرنگار حوزه شهری خبرگزاری آنا، محسن هاشمی در آغاز جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در ارتباط با وضعیت کرونا در پایتخت اظهار کرد: متأسفانه در هفته اخیر با ورود به پیک چهارم کرونا شاهد جهش آمار مبتلایان، بستری‌ها و قربانیان کرونا هستیم و تعداد فوتی‌های کرونایی تهران که در بهشت زهرا پذیرش می‌شوند از عدد ۷۰ عبور کرده است.

وی ادامه داد: نوسان و تزلزل مسئولین در موضع گیری و دادن وعده‌های بدون پشتوانه در واکسیناسیون همه را نگران کرده است و تا به حال تعداد کمی از مردم توانستند از واکسن استفاده کنند. بر همگان روشن است که در حال حاضر راه مبارزه با کرونا از مسیر واکسیناسیون کامل در کشور محقق می‌شود و کشورهایی این مسیر را طی کرده‌اند در حال عبور از این معضل هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این مطلب که مسئله واکسیناسیون باید خیلی جدی گرفته شود تا به مردم امید داده شود، گفت: افراط وتفریط در اظهارنظرهای رسمی، موجب می‌شود تا افکار عمومی به بازار شایعات و اخبار غیررسمی در شبکه‌های اجتماعی روی بیاورند و نسبت به تنظیم رفتار خود در جامعه دچار مشکل شوند. باید صحبت‌ها قاطع باشد تا مردم به آن عمل کنند و نتیجه حاصل شود. 

هاشمی افزود: در ۱۵ ماهی که از ورود پاندمی کرونا به کشور سپری می‌شود هر زمان که از سوی مسئولان شاهد اقتدار، تصمیم گیری صحیح و به‌موقع بودیم مشاهده شده که امکان کنترل این بیماری فراهم شده است.

وی در ارتباط با حمل و نقل عمومی و ازدحام در آن در شرایط کرونایی هم گفت: باید مشکل اتوبوس و واگن برطرف شود ولی همچنان اقدام جدی در ارتباط با این موضوع دیده نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان گفت: با توجه به این‌که اخیراً از قطار ملی هم رونمایی شد و صحبت از ۷۵ تا ۸۰ دصد ساخت داخل شده نشان می‌دهد که دیگر ما نباید امیدی به فاینانس خارجی برای ساخت قطار داشته باشیم و باید اعتبارات لازم برای ساخت قطار در کشور فراهم شود. در روز رونمایی آقای رئیس جمهور دستور شفاهی دادند که این اقدام انجام شود و براساس آن نیاز است این موضوع به دستور کتبی تبدیل و تأمین بودجه حداقل برای ۱۰۵ واگنی که قرار دادش بسته شده را شاهد باشیم.

انتهای پیام/۴۱۰۵


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا