فناوری اطلاعات

قابلیت finger print چگونه در مرورگرها کار می‌کند؟


وب سایت‌ها می توانند از اثر انگشت مرورگر برای شناسایی شما استفاده کنند. به طوری که داده‌های خاصی که مرورگر شما به سایت ارسال می‌کند نگاه می‌کند و نمایه‌ای از شما به عنوان کاربر جمع‌آوری می‌کند. این اثر انگشت نامیده می‌شود، زیرا، مانند اثر انگشت‌های شما، با داده‌های کافی، می‌توان آن را کاملاً منحصربه‌فرد ساخت.

فهرست نقاط داده‌ای که می‌توان برای محدود کردن یک نمایه استفاده کرد طولانی است، و تعجب آور است که الگوریتم‌های اثر انگشت چقدر دقیق هستند. به عنوان مثال، در یک مطالعه در سال 2016، 81 درصد از بازدیدکنندگان وب سایت به یک نمایه منحصر به فرد خلاصه شدند. این نه تنها با استفاده از داده های غیرفعال، مانند نوع مرورگر و وضوح صفحه نمایش، بلکه از طریق ابزارهای فعال تر نیز انجام شد که منجر به تشخیص تعداد زیادی از بازدیدکنندگان شد. در زیر چند نمونه آورده شده است.

انگشت نگاری بوم: اسکریپت انگشت نگاری یک “بوم” را روی تصویر شما از وب سایت اجرا می کند که برای شما نامرئی است، که بسته به نوع سخت افزار گرافیکی که استفاده می کنید، با اسکریپت متفاوت نمایش داده می شود. این یک راه عالی برای شناسایی کارت گرافیک و درایورهای شما است. انگشت نگاری WebGL از روش مشابهی استفاده می کند.

انگشت نگاری صوتی: این نوع اسکریپت نحوه پخش صدا در رایانه شما را تجزیه و تحلیل می کند. تغییرات کوچک در تن می تواند درایور صوتی شما را محدود کند. انگشت نگاری رسانه ای: این روش فهرستی از درایورهای رسانه موجود در رایانه شما را تهیه می کند و تا حد امکان شناسایی می کند.

ترفند انگشت نگاری مرورگر این نیست که یک نقطه داده را پیدا کنید که به اسکریپت بگوید شما چه کسی هستید، بلکه همه چیز در مورد یافتن هرچه بیشتر اطلاعات و جمع آوری آنها برای ایجاد تصویری از شما است.

با این حال، در اینجا باید ذکر کنیم که انگشت نگاری همه چیز بد نیست. این تکنیک همچنین برای اهداف امنیتی استفاده می شود. به عنوان مثال، این احتمال وجود دارد که شرکت کارت اعتباری شما هر بار که وارد سیستم می‌شوید یک پرینت می‌گیرد تا مطمئن شود که شما هستید. احتمالاً هنگام ورود از یک مکان عجیب و غریب یا از یک دستگاه دیگر، هشدارها را مشاهده کرده اید.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا
 


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا