بین‌الملل

قدرت ایران ظرفیت بی‌نظیری برای حفظ امنیت پایدار خلیج فارس است :: خبرگزاری خانه ملت


احمد راستینه هفشجانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با درخواست قطر برای برگزاری گفت‌وگوی کشورهای عربی خلیج فارس با ایران، گفت: کشورمان همواره نشان داده برای امنیت همسایگانش احترام قائل بوده و در این راستا برای کمک رسانی اعلام آمادگی کرده است.


نماینده مردم شهرکرد، بن و ‌سامان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کشورهای همسایه‌مان در خلیج همیشه فارس باید بدانند قدرت منطقه و جهانی ایران اسلامی ظرفیت بی نظیر برای حفظ امنیت پایدار حوزه خلیج فارس است.


وی ادامه داد: به نظر می رسد برخی از کشورها باید بجای اینکه چشم امید به کشورهای فرامنطقه ای، سلطه گر و استعمارگر داشته باشند، باید به سمت شکل دهی ائتلاف و همدلی بر اساس توان قدرت منطقه ای حرکت کنند.


این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: ایجاد امنیت از سوی کشورهای منطقه در خلیج فارس می تواند بر اساس ظرفیت کشورها باشد و این امر موجب خواهد شد دست استعمارگران و لشگرکشان خارجی قطع شود.


عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه باید بدانند تنها کشوری که در سختی ها ایستاده و به همسایگانش کمک کرده تا به سمت فروپاشی نروند، جمهوری اسلامی ایران بوده است./


پایان پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا