سیاست

قصه پرغصه فلسطین جنایت آشکاری است در عصر جاهلیت مدرن :: خبرگزاری خانه ملت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی فروردین همزمان با روز قدس و پیش از خطبه‌های نماز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه ها، عنوان کرد: پرچمی که چهل و سه سال است هر سال از سال قبل برافراشته تر شده و با اتحاد آزادیخواهان و مسلمانان جهان می‌رود تا رژیم جعلی اسرائیل را از کره زمین محو کند.

 وی اقتدار امروز مقاومت و شکست ها و عقب نشینی های پیاپی استکبار مرهون تلاش ها و مجاهدت های سیدالشهدای جبهه مقاومت سردار سلیمانی و همرزمان شهیدش دانست.

نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود قصه پرغصه فلسطین را ماجرای ظلم و جنایت آشکاری دانست که در عصر جاهلیت مدرن توسط مدعیان حقوق بشر در مقابل چشم همه جهانیان بر یک ملت روا داشته می شود.

وی اضافه کرد: مردم فلسطین بعنوان انسان حق دارند با آزادی کامل در سرزمین مادری خویش در آسایش و رفاه زندگی کنند. آوارگی ، دربدری و قتل عام یک ملت از جنبه انسانی محکوم است. سرزمین فلسطین به لحاظ مقام و جایگاه مذهبی خاصی که در میان مسلمانان و مسیحیان و یهودیان داشته و دارد، به عنوان سرزمینی مقدس، همواره در میان پیروان این ادیان آسمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. هیچ مسأله ای در جهان اسلام و در بین پیروان دیگر ادیان آسمانی، اهمیتی به اندازه مسأله فلسطین نیافته است. اهمیت ویژه فلسطین در میان مسلمانان، بیشتر به لحاظ وجود مکان های مقدّس در آن سرزمین است.

فروردین یادآور شد: هیچ نقطه ای در جهان از لحاظ گستره معتقدان، مانند بیت المقدس نمی باشد. حتی مکه یا مدینه، علی رغم همه تقدس و اهمیتی که دارند، باز تنها فقط در نزد پیروان دین اسلام محترم شمرده می شوند؛ در حالی که قدس برای هر سه دین بزرگ الهی دارای تقدس ویژه است.

محمدمهدی فروردین

 

وی بیان داشت: مسجدالاقصی از جهت دیگری هم برای مسلمانان حائز اهمیت است و آن، قداست و اهمیت اسراء و معراج پیامبر اکرم(ص) است که از مسجدالحرام به قصد مسجد الاقصی و از آنجا به آسمان ها صورت پذیرفت.

این نماینده مردم در مجلس افزود: بیت المقدس اولین قبله مسلمین است و در سیزده سال اول بعثت ـ که پیامبر(ص) در مکه زندگی می کردند ـ و نیز تا هفده ماه بعد از هجرت به مدینه، آن حضرت و مسلمانان به سوی مسجد الاقصی نماز می خواندند. و دومین مسجد اسلام، سومین حرم شریف (بعد از مکه و مدینه) و بنا به فرموده امام علی(ع) یکی از چهار قصر بهشتی است.

نماینده مردم در پایان سخنان خود با بیان اینکه ملت ایران افتخار دارد که پرچم مبارزه با ظلم و ستم اشغالگران جنایتکار صهیونیستی را در کنار همه عدالت طلبان و آزادی خواهان بر دوش دارد و انشاالله این مسیر مقدس را تا محو این غده سرطانی با قدرت و صلابت ادامه خواهد داد./

پایان پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا