اقتصاد

قیمت‌گذاری خودرو باید در سازمان حمایت انجام شود

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، علی جدی درخصوص نحوه قیمت‌گذاری خودرو در برنامه رادیو گفتگو اظهار کرد: قبلا قیمت‌گذاری خودرو قبلا در شورای رقابت انجام می‌شد، اخیرا وزیر صنعت، معدن و تجارت طی ابلاغی اعلام کرده است قیمت گذاری به وزارت صمت باز می‌گردد اما حقیقت این است خودرو نیز باید مانند کالاهای دیگر در سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده قیمت‌گذاری شود.

وی افزود: خیلی زودتر از این، قصد انجام این کار وجود داشت اما زور تصمیم گیران به شورای رقابت نمی‌رسید و عملا به نتیجه نمی‌رسیدند. البته هنوز هم مشخص نیست این اتفاق بیافتد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه وظیفه سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده، قیمت‌گذاری منصفانه است، اظهار کرد: سازمان حمایت، آئین نامه‌ای برای تعیین قیمت دارد و نحوه قیمت گذاری در آن کاملا مشخص است که توسط چهار وزیر صورت می‌گیرد.

جدی همچنین عنوان کرد: بنابراین حداقل در شرایط فعلی، چون در سازمان حمایت روش و حساب و کتاب مشخصی دارد، قیمت‌گذاری خودرو در این سازمان صورت بگیرد بهتر است اما در شورای رقابت مشخص نیست قیمت‌گذاری به چه صورت است.

انتهای پیام/4133 


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا