اقتصاد

قیمت بلیط هواپیما باید به نرخ ابتدای سال بازگردد/ حربه ایرلاین‌ها برای افزایش قیمت بلیط در روزهای کم مسافر چه بود؟ :: خبرگزاری خانه ملت


مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با حذف قانون 60 درصد در هواپیما‌های مسافربری و ضرورت بازگشت نرخ بلیط‌ها به قبل از اجرایی شدن طرح فاصله گذاری فیزیکی در پروازها، گفت: ماه‌های اخیر علی‌رغم مخالف مجلس با افزایش قیمت بلیط هواپیما، در برخی از مسیرها بیش از 200 درصد افزایش قیمت داشتیم؛ مسیرهایی مانند تهران – اهواز از حدود 300 هزار تومان به 700 هزار تومان در ایام معمولی و نیمه کم سفر سال رسیده است که یقیناً در نیمه پر سفر سال افزایش بیشتری هم شاهد خواهیم بود.


نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، به حربه ایرلاین‌ها برای افزایش قیمت بلیط با استفاده از قانون 60 درصد ظرفیت مسافر در روزهای کم مسافر اشاره کرد و افزود: شرکت‌های هواپیمایی اجرای فاصله گذاری و قانون 60 درصد ظرفیت را به دلیل شیوع ویروس کرونا عامل افزایش قیمت‌ها می‌دانستند که ما این افزایش را غیر قانونی می‌دانیم.


نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست حذف طرح فاصله گذاری در پروازها توسط شرکت‌های هواپیمایی تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی موجود و شیوع ویروس کووید 19 رعایت فاصله فیزیکی به دلیل بسته بودن فضای هواپیما ضروری بوده و پروازها از این موضوع مستثنا نیستند، اما پاسخ به این درخواست و حذف فاصله گذاری‌‌ها بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است.


عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی که ستاد ملی مقابله با کرونا با حذف طرح فاصله گذاری فیزیکی در پروازها و لغو اجرای قانون 60 درصد ظرفیت موافقت کرد، قیمت‌ بلیط‌ها باید به ابتدای سال جاری بازگشته و کاهش پیدا کند. /


پایان پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا