بین‌الملل

لاپید: به بایدن گفتم که مخالف توافق هسته‌ای ایران هستیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، «یائیر لاپید» نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه در جلسه کابینه این رژیم بار دیگر ادعای موهوم خود در خصوص برنامه صلح آمیز هسته ای ایران را تکرار کرد.

نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی در این خصوص در پیامی تویئتری نوشت که در دیدار با «جو بایدن» (در جریان سفر اخیر به سرزمین های اشغالی) مخالفت خود با حصول هر گونه توافق بر سر موضوع هسته‌ ای ایران را اعلام کرده ام!

وی در ادامه مدعی شد که این رژیم حق خود را برای هر گونه اقدام علیه برنامه هسته ای ایران محفوظ می‌ داند!

لاپید: به بایدن گفتم که مخالف توافق هسته‌ای ایران هستیم

در همین ارتباط، کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی امروز یکشنبه در گفتگو با الجزیره تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در دوران ضعف به سر می‌ برد و حمایت‌ های بایدن آن ها را از این وضعیت نجات نخواهد داد. ضربه زدن به امنیت ایران از سوی کشورهای همسایه با پاسخ ما علیه این کشورها و همچنین پاسخ مستقیم ما علیه رژیم صهیونیستی همراه خواهد شد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ۲۲ تیر ماه (چهارشنبه هفته گذشته) با سفر به سرزمین های اشغالی با مقامات رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

جو بایدن برای نخستین بار به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به تل آویو سفر کرده بود.

پس از فرود هواپیمای «اِیر فُرس وان» و خروج «بایدن» از آن، مراسم استقبال از وی با حضور «یائیر لاپید» نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی، «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی و «نفتالی بنت» نخست وزیر پیشین این رژیم آغاز شد.

«جو بایدن»در مراسم استقال در سخنانی گفت: با اسرائیل در تلاش برای تقویت سامانه‌ های دفاعی از جمله سامانه گنبد آهنین و نیز سیستم لیزری خواهیم بود. در این سفر، پیرامون حمایت همیشگی خود از راه حل تشکیل دو کشور بحث و تبادل نظر خواهیم کرد. ما به دنبال صلح هستیم و اجازه تکرار اشتباهات گذشته را نمی‌ دهیم! روابط عمیقی میان آمریکا و اسرائیل وجود دارد. برای صلح و ثبات در منطقه تلاش می کنیم!

المیادین پس از اتمام سخنان جو بایدن در خبری فوری اعلام کرد: رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در مراسم استقبال در فرودگاه بن گوریون حتی یک کلمه هم به موضوع ایران اشاره نکرد.

وی سپس از این سفر از فرودگاه بن گورین به عربستان پرواز کرد و در شهر جده در نشست موسوم به امنیت و توسعه با مقامات برخی از کشورهای عربی دیدار کرد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا