ورزش

لیاقت سرمربیگری استقلال را ندارم که استوری بگذارم


پیروز قربانی درباره روند انتخاب سرمربی جدید استقلال اظهار داشت: استقلال سال قبل در فصل نقل‌وانتقالات بار خودش را بست و نسبت به رقیبانش شرایط بهتری رقم زد و قهرمان شد. الان می‌بینیم تیم‌های رقیب خوب یارگیری می‌کنند. استقلال نباید فرصت را از دست بدهد و هر چه سریع‌تر سرمربی جدید را انتخاب کند.

وی در مورد اینکه گزینه داخلی بهتر است یا خارجی، تصریح کرد:

با احترام به همه دوستانی که در داخل هستند، گزینه‌ای که روند فصل گذشته استقلال را ادامه دهد و قهرمانی بیاورد وجود ندارد. ضمن اینکه شرایطی که استقلال در فصل گذشته سپری کرد، باعث می‌شود داخلی‌ها محتاط‌تر عمل کنند. شاید گزینه خارجی بهتر بتواند شرایط را به سود استقلال عوض کند. فراموش نکنیم فضای مجازی خیلی در تصمیم‌گیری‌های مدیران ما تأثیرگذار است. مربیان داخلی هم باهوش هستند و آن کسانی که پیشنهاد داشته‌اند با جود جذابیت نشستن روی نیمکت استقلال شرایط را درک و در تصمیم‌شان تجدید نظر کردند.

قربانی درباره اینکه سبک کدام گزینه خارجی می‌تواند به استقلال کمک کند، گفت:

هر مربی سبک‌های متفاوت خودش را دارد و نمی‌توانیم بگوییم کدام یک به سبک استقلال می‌خورند. استقلال در فصل گذشته با سبکی که مورد انتقاد بود به قهرمانی رسید. اگر قرار است مربی خارجی بیاید باید به او زمان بدهند. یکسری افراد داریم که خودشان را صاحب نظر می‌دانند اما چیزی از فوتبال نمی‌دانند. آنها مربی را تحت فشار می‌گذارند که چرا نتیجه نگرفته است. مربی خارجی از فرهنگ دیگری می‌آید و به زمان نیاز دارد که سبک خودش را جا بیندازد. اگر مدیریت استقلال می‌خواهد مربی خارجی بیاورد باید زمان بدهد.

بازیکن پیشین استقلال در واکنش به استوری برخی‌ مبنی بر اینکه پیشنهادی از استقلال ندارند و آیا او نمی‌خواهد چنین کاری کند، گفت:

هنوز به سطحی نرسیده‌ام که کاندیدای سرمربیگری استقلال شوم. سرمربیگری استقلال برای من زود است. نه رابطی دارم و نه اینستاگرام که استوری کنم. زمانش برسد و لیاقت داشته باشم به سرمربیگری استقلال می‌رسم و اگر نرسیدم ضعف خودم بوده است.

قربانی در ادامه گفت‌وگو در خصوص عدم نتیجه‌گیری تیم امید در مسابقات زیر ۲۳ سال آسیا، گفت:

هجمه‌های زیادی روی مهدی مهدوی‌کیا به وجود آمد ولی باید ببینیم چه چیزی به او داده‌ و چه خواسته‌ایم. فوتبال خُم رنگرزی نیست. دوستانی که در فدراسیون حضور دارند بهتر می‌دانند که دیگر نمی‌توانیم بگوییم چون با استعداد هستیم نتیجه می‌گیریم. اگر مقابل ترکمنستان نتیجه نگرفتیم به این دلیل بود که آنها کار کرده‌اند. نباید در باد این بخوابیم که استعداد داریم و می‌توانیم نتیجه بگیریم. اگر ۱۰ بار با ترکمنستان بازی کنیم ۹ بار می‌بریم و شاید یکبار شکست بخوریم که آن یکبار از بدشانسی به تیم مهدوی‌کیا خورد.

وی ادامه داد:

مصاحبه‌های مهدوی‌کیا پس از هر بازی را می‌دیدم که می‌گفت تیم جوانی دارد و این تیم را برای راهیابی به المپیک آماده می‌کند. او می‌توانست بیشتر بازیکنان لیگ برتری را با خود ببرد و رزومه درست کند ولی شجاعانه نفراتی را برد که می‌توانند در مسابقات انتخابی المپیک کمک کنند. جو بدی علیه مهدوی‌کیا ایجاد شد که بخش زیاد آن درست نبود. وقتی در جریان روند آماده‌سازی تیم امید نبوده‌ایم نباید به خودمان اجازه دهیم یک مجموعه را زیر سؤال ببریم. مهدوی‌کیا تنها چند ماه است که کارش را آغاز کرده و باید به او اعتماد کرد. باید امکانات حداقلی را برای تیم امید مهیا کنیم و سپس انتظار نتیجه داشته باشیم. افتخار کار در یکسری تیم‌ها را داشتم ولی آنجا چیزی نمی‌دهند و حداقل‌ها را فراهم نمی‌کنند و انتظار نتیجه هم دارند. مربی نمی‌داند با این شرایط روی امور فنی تمرکز کند یا مسائل دیگر.

بیشتر بخوانید:


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا