فرهنگ

مثل کودکی ات نقاشی کن

نقاشی هایی در نهایت سادگی، گاه به خط خطی با زغال می مانند و گاه مانند گبه ایرانی رنگین و دلفریب اند؛ اما همگی آنها نسبت به دنیای اطراف خود هوشیارند و مخاطب را به اندیشیدن وا می دارند، این شاید کوتاه ترین توصیف از نمایشگاه نقاشی سروناز علم بیگی است که این روزها در گالری اعتماد به تماشاست.

به گزارش ایسنا، بهزاد حاتم، مجموعه دار و مدیر گالری ۱۰ دومین دیدار هنرمند را به سروناز علم بیگی، نقاش و فیلم ساز اختصاص داده است که گالری اعتماد میزبانی اش را به عهده دارد.

این سلسله نمایشگاه های بهزاد حاتم که ذیل عنوان کلی «دیدار هنرمند» شکل گرفته است از مهر ۹۸ آغاز شد اما به جهت پاندمی کرونا با وقفه طولانی روبرو شد و اکنون با نمایشگاه نقاشی های علم بیگی دومین دور خود را پی گرفته است.
یادداشت های روزانه عنوان این نمایشگاه و دومین برنامه دیدار هنرمند است؛ سروناز علم بیگی متولد ۱۳۵۷، کارشناسی ارشد نقاشی دارد و در دهه های ۷۰ و ۸۰ در همین زمینه فعال بود، لیکن در دهه ۹۰ به فیلم سازی روی آورد و فیلم های اتاق دوم، تومارو لند و «نقطه و شیر» را ساخت، او همچنین کتاب داستانی با نام آن جا میان دو جهان را منتشر کرده است.

سروناز علم بیگی می گوید، رویاها و کابوس هایش را با نقاشی ثبت می کند و پس از سال ها  ۶۸ نقاشی که در سال های اخیر خلق شده اند را به نمایش گذاشته است.

دومین دیدار هنرمند تا یازدهم آبان در گالری اعتماد ادامه دارد.

انتهای پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا