سیاست

مجاهدت امروز پرستاران یادآور حماسه‌آفرینی رزمندگان در دفاع مقدس است

پرستاران ناخدایان مجموعه درمانی هستندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، مراسم تجلیل از کادر درمانی و پرستاران بیمارستان بعثت نهاجا با حضور امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» فرمانده نیروی هوایی ارتش، حجت‌الاسلام «سید احمد قاضی» رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا و امیر سرتیپ دوم پزشک «شهروز ناصری» رئیس اداره بهداشت و درمان نهاجا برگزار شد.

امیر نصیرزاده در این مراسم ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار داشت: حضرت زینب (س) پیام‌رسان واقعه کربلا و پرستار تنها ذخیره الهی در آن واقعه بود و هنوز بسیاری از جنبه‌های شخصیتی و رفتاری آن بانوی بزرگوار برای ما مشخص نشده است.

فرمانده نهاجا اضافه کرد: نام‌گذاری روز ولادت این بانوی بزرگ به‌عنوان روز پرستار، افتخاری بزرگ برای شما پرستاران فداکار و ایثارگر است.

وی افزود: توصیه من به تمامی کارکنان نهاجا و به‌خصوص به شما پرستاران و کادر درمان این است که به کاری که انجام می‌دهید، صرفاً به چشم یک شغل نگاه نکنید و در واقع کاری که انجام می‌دهید، علاوه بر پیامد‌های مثبت دنیوی، پاداش و اجر ویژه اخروی در پی خواهد داشت و امروز افتخار مجموعه نیروی هوایی به داشتن پرستارانی نجیب، کم‌توقع و پرتلاش است که با نهایت ایثار و از خودگذشتگی به کار خود ادامه می‌دهند.

امیر نصیرزاده ادامه داد: پرستاران نقش حیاتی و کلیدی در کار درمانی دارند و می‌توان گفت که پرستاران ناخدایان مجموعه درمانی هستند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: پرستار خوب هم‌تراز با یک پزشک خوب برای یک مجموعه درمانی حائز اهمیت است؛ چون اگر کار پرستار خوب نباشد، زحمات و تلاش‌های پزشک به سرانجام و نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

وی اضافه کرد: همیشه پرستاری با صفاتی همچون عطوفت، مهربانی، صبوری، همدردی و خوش‌خلقی عجین شده است و بهبود بیمار در بسیاری از مواقع نه صرفاً اثر دارویی، بلکه نتیجه رفتار آرامش‌بخش و تسکین‌دهنده پرستاران عزیز است.

امیر نصیرزاده گفت: مقام معظم رهبری در بیان اهمیت کار پرستاران فرموده‌اند، «به ‏نظر من همه‏ مردم ما و همه‏ کسانى که به سرنوشت بیماران و به سلامت کشور اهمیت می‌‏دهند، بایستى به قشر پرستار توجه، محبت و اهمیت نشان بدهند؛ چه مسؤولان، چه آحاد مردم و فرهنگ جامعه باید اهمیت کار پرستار و دشوارى آن را بشناسد و همین سخن یکی از شاخصه‌های مهم رسیدگی به بخش بهداشت و درمان است».

وی خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته بیمارستان بعثت نهاجا به طور ویژه درگیر خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی بوده است و بیش از ۵۰ هزار ویزیت و پرستاری از سه هزار بیمار بستری در طول یک سال، به هیچ وجه کار آسانی نیست.

فرمانده نیروی هوایی ارتش بیان کرد: امروز کادر درمانی و به‌ویژه پرستاران از نیروی پشتیبانی رزمی به نیروی خط مقدم تبدیل شده‌اند و کار امروز پرستاران دقیقاً مشابه رزمندگان در دوران دفاع مقدس است و هرکسی شجاعت انجام این کار را ندارد.

امیر نصیرزاده در پایان عنوان کرد: مجموعه نیروی هوایی قدردان زحمات، تلاش‌ها و فداکاری‌های شما عزیزان است و تمام تلاش ما در جهت رفع نقایص و کمبودهاست.

انتهای پیام/ 200


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا