اقتصاد

محاکمه مجدد قاتل شهید رنجبر در دادگاه کیفری یک فارس انجام شد – قوه قضائیه | خبرگزاری میزان

خبرگزاری میزان– متهم به قتل شهید رنجبر پس از نقض رای نخستین و برای رسیدگی مجدد با توجه به ارجاع شعبه دیوان عالی کشور برای دومین بار در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس حاضر شد.

در این جلسه که با حضور ولی دم مقتول و یکی از شکات خصوصی، نماینده دادستان، نماینده حقوقی نیروی انتظامی استان، متهم ‌و وکیل مدافع وی تشکیل شد‌ در آغاز جلسه نماینده دادستان عمومی و انقلاب شیراز به دفاع از کیفر خواست پرداخت.

در ادامه این جلسه ولی دم مقتول ‌شاکی خصوصی و نماینده حقوقی نیروی انتظامی بار دیگر با حضور در جایگاه ویژه بر شکایت خود تأکید کرده و خواستار رسیدگی دادگاه و قصاص شدند.

در ادامه قاضی محسن رجائی‌نیا رئیس شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس ضمن احضار متهم پرونده به جایگاه خواستار ارائه توضیح وی در خصوص زمان و نحوه وقوع حادثه و انگیزه ارتکاب قتل شد که متهم به ارائه توضیحاتی از زمان حادثه و علت حضور در منطقه بیدزرد پرداخت و بیان کرد: پس از درگیری و زخمی کردن سرباز وظیفه و قتل شهید رنجبر بلافاصله توسط اتومبیل خود متواری و به منزل دوست خود در منطقه برمشور رفتم.

در ادامه وکیل پرونده با حضور در جایگاه دفاع و مکتوب کردن دفاعیات خود در صورت‌جلسه دادگاه به ارائه توضیحاتی در خصوص سوالات مطرح شده توسط رئیس دادگاه، نماینده دادستان، نماینده حقوقی نیروی انتظامی و وکیل شکات پرداخت.

رئیس شعبه اول دادگاه کیفری یک استان در پایان این جلسه، ضمن اخذ آخرین دفاع از متهم پایان جلسه دادگاه را اعلام و اظهار کرد: در مهلت قانونی حکم صادر و ابلاغ می‌شود.

گفتنی است؛ شهید علی اکبر رنجبر، جانشین پاسگاه انتظامی روستای بیدزرد شیراز در روز چهارشنبه ۱۳ بهمن سال گذشته، هنگام اجرای مأموریت، با اراذل و اوباش درگیر و براثر ضربه سلاح سرد به گردنش به شدت مجروح و در اثر خونریزی شدید، به درجه رفیع شهادت نایل شد.

قاتل این شهید، ظهر روز ۱۵ بهمن در شیراز دستگیر و در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس به اتهاماتش رسیدگی شد که به قصاص، حبس و پرداخت دیه محکوم شد.

پس از صدور حکم قصاص قاتل شهید علی اکبر رنجبر و ابلاغ رأی مذکور به صورت حضوری، وکیل مدافع متهم در مهلت قانونی نسبت به رای صادره اعتراض کرد. هشتم فروردین ماه این پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع شد.

مطابق رأی صادره از شعبه نهم دیوان عالی کشور، پرونده پس از اظهار نظرکمیسیون تخصصی پزشکی قانونی مجدد تعیین وقت شد.

طبق نظریه پزشکی قانونی بررسی شواهد نشان داده که متهم در زمان ارتکاب بزه دارای قوه تمیز و اراده بوده است.

رسیدگی به پرونده قاتل شهید رنجبر پس از اعلام نظر دیوان عالی کشور با تعیین وقت مجدد رسیدگی در دستور کارشعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس قرار گرفت.

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا