بین‌الملل

«محور مقاومت» دستاورد جاودانه شهید سلیمانی است

«محور مقاومت» دستاورد جاودانه شهید سلیمانی است«سیدهادی سیدافقهی» کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل دفاع‌پرس اظهار داشت: ویژگی‌های منحصر به فرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در زمینه‌های «فرماندهی نظامی»، «نگاه راهبردی به تحولات جهان» و «شهادت‌طلبی» شخصیتی کم نظیر از ایشان ساخته بود.

وی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی پس از اینکه به‌عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انتخاب شد، بسیاری از معادلات منطقه را به نفع انقلاب اسلامی و ملت‌های مظلوم منطقه از جمله فلسطین، عراق، لبنان، سوریه تغییر داد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با تاکید بر اینکه یکی از دستاورد‌های جاودانه شهید سلیمانی «محور مقاومت» است، افزود: فرهنگ مقاومت در حال حاضر در سراسر منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران، عراق، سوریه، لبنان، یمن، فلسطین اشغالی و … وجود دارد.

افقهی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حفظ دستاورد‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تاکید کرد: حاج قاسم سلیمانی با فرهنگ‌سازی (ترویج فرهنگ مقاومت) در بین جوانان غرب آسیا، یک اثر بی‌نظیر را از خودش به جا گذاشت.

وی در خصوص اهداف پشت پرده کارشکنی‌های دولت مصطفی الکاظمی در اجرای مصوبه پارلمان عراق مبنی بر اخراج نظامیان آمریکایی گفت: جلوگیری از نفوذ جمهوری اسلامی ایران در عراق، انتقام حشدالشعبی از آمریکایی‌ها و انسجام بین دولت و پارلمان از اهداف پشت پرده دولت الکاظمی در اجرا نکردن این مصوبه پارلمان است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به تمایلات شدید آمریکایی نخست‌وزیر عراق، خاطرنشان کرد: مصطفی الکاظمی خودش با حمایت آمریکایی‌ها نخست‌وزیر عراق شد، بنابراین کاملا طبیعی است که توانایی این را نداشته باشد که مصوبه پارلمان را اجرا کند.

انتهای پیام/ ۴۲۱


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا