اقتصاد

مدیرعامل ایرانسل: ایستگاه بعدی ایرانسل، نسل ۵.۵ تلفن‌ همراه است

مدیرعامل ایرانسل در نشست خبری پانزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکۀ تلفن‌همراه ایرانسل، با اشاره به ثبت رکورد ۱۶.۸ پتابایت برای مصرف روزانۀ دیتا در شبکۀ این اپراتور، گفت: ایرانسل به دنبال ورود به نسل ۵.۵ تلفن‌همراه است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی ایرانسل، نشست خبری پانزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکۀ تلفن‌همراه ایرانسل، با حضور اصحاب رسانه، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل و جمعی از  معاونان و مدیران ایرانسل در ساختمان مرکزی ایرانسل برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مدیرعامل ایرانسل، فرارسیدن هفتۀ وحدت، ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) را تبریک گفت و ضمن عرض تسلیت، یاد پنج نفر از کارکنان ایرانسل که طی یک‌ سال گذشته به دلیل کرونا درگذشته‌اند و نیز مرحوم مهدی بگلری و مرحومه زهرا حاجیان، دو فعال رسانه‌ای پرتلاش حوزۀ ارتباطات و فناوری‌اطلاعات را که هفتۀ گذشته فوت کردند، گرامی داشت.

وی در ادامه، با بیان اینکه ایرانسل یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاری‌های خارجی-داخلی انجام شده در ایران بوده است، تأکید کرد: حاصل این انحصارشکنی، تبدیل یک عرصۀ بدون رقابت، به عرصۀ رقابتی بوده است.

مدیرعامل ایرانسل افزود: از تمامی سهامداران، اعضای محترم هیأت‌مدیره، سرمایه‌گذاران، مدیران و کارکنان ایرانسل در دوره‌های گذشته و فعلی که باعث شدند این اپراتور بتواند این طور موفق در عرصه ICT  ایفای نقش کند، ممنونم و جا دارد از تمامی افرادی که در این عرصه کمک کردند، همچنین از رقبا، که همگی باعث پیشرفت ایرانسل شدند، تشکر کنم.

وی با بیان اینکه رویکرد ایرانسل طی این سال‌ها، کاهش فاصلۀ سطح ارائۀ فناوری در کشور با تکنولوژی جهانی بوده و ایرانسل همواره تلاش کرده تا جدیدترین فناوری‌ها را به مشترکان خود عرضه کند.

وی در ادامه، با بیان وجود چالش‌های جدی برای فعالیت در حوزۀ ICT، افزایش نرخ ارز و تحریم‌های ظالمانه را از جملۀ این چالش‌ها عنوان کرد و افزود: در داخل هم مواردی مانند کمبود فرکانس و… وجود دارد که با توجه به پیگیری‌های انجام شده با دولت و مجلس، سعی داریم تا حد امکان، بتوانیم محدودیت‌های داخلی را کمتر کنیم و امید به رفع تحریم‌های خارجی نیز داشته باشیم.

ایرانسل؛ رکورددار پوشش اینترنت پرسرعت همراه روستایی

مدیرعامل ایرانسل در ادامۀ سخنان خود، گزارشی از دستاوردها و فعالیت‌های ایرانسل طی یک سال گذشته به حاضران ارائه کرد.

16.8پتابایت؛ رکورد مصرف روزانۀ دیتا

عباسی‌آرند در ادامه، با اشاره به روند رشد حجم مصرف دیتا در شبکۀ ایرانسل و ثبت رکورد 16.8 پتابایت برای مصرف روزانۀ دیتا در شبکۀ این اپراتور، این آمار را در مقایسه با اپراتورهای منطقه و جهان، قابل توجه دانست.

وی با اشاره به نمودار رشد مصرف روزانۀ دیتا، از ابتدای راه‌اندازی اینترنت پهن‌باند ایرانسل در مهر 1393 تا 20 مهر 1400، اعلام کرد: طی این مدت، رشد سرانۀ دیتای همراه مشترکان ایرانسل 40 برابر، رشد ترافیک روزانۀ دیتای همراه 509 برابر، کاهش ضریب تأخیر 20 برابر و افزایش سرعت تجربه شده توسط مشترکان 118 برابر بوده است.

درآمد 556هزار میلیارد ریالی دولت از ایرانسل

عباسی‌آرند، همچنین در این مراسم، با بیان اینکه طی 15 سال گذشته، ایرانسل 454 هزار میلیارد ریال پرداخت مستقیم به دولت داشته است، گفت: درآمدهای مستقیم و غیرمستقیم دولت از ایرانسل نیز از آغاز تا کنون، 556 هزار میلیارد ریال بوده است.

مودم بومی و سیم‌کارت بومی با حمایت ایرانسل تولید شده است

مدیرعامل ایرانسل با بیان اینکه رویکرد ما، توجه به بومی‌سازی است، گفت: ایرانسل با راه‌اندازی مجموعۀ ایرانسل‌لبز در سال 1398 که شامل مرکز تحقیق و توسعه، مرکز نوآوری، آکادمی و مرکز تعمیرات تخصصی است، در زمینۀ بومی‌سازی نرم‌افزارها و سخت‌افزارها و حمایت از استارتاپ‌ها، تربیت افراد متخصص و نیز رفع وابستگی به خارج از کشور، ارائۀ خدمات تحول‌آفرین و پلتفرم‌های نرم‌افزاری، آموزش‌های تخصصی و نوآورانه و نیز تعمیرات تخصصی ماژول‌های شبکۀ ارتباطی ایرانسل، اقدامات شایان توجهی انجام می‌دهد.

جایگاه ویژۀ مسؤولیت اجتماعی در ایرانسل

عباسی‌آرند با اشاره به اقدامات ایرانسل در زمینۀ مسؤولیت اجتماعی، احداث و بازسازی مدارس در مناطق آسیب‌دیده از سیل سال 1398، درختکاری و کمک به کاهش ردپای کربن، اهدای بسته‌های اینترنت رایگان به اقشار مختلف در دوران شیوع بیماری کرونا، راه‌اندازی نخستین مرکز ارتباط با مشتریان ویژۀ ناشنوایان با هدف تلاش برای پاسخگویی بهتر به اقشار توان‌یاب، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوپا و… را از مهمترین اقدامات انجام شده توسط ایرانسل در این زمینه برشمرد.

نقش ایرانسل در شبکۀ ملی اطلاعات

در ادامۀ این مراسم، نقش ایرانسل در شبکۀ ملی اطلاعات، در سه بخش زیرساخت، تحول دیجیتال و زیست‌بوم دیجیتال تشریح و گزارشی در این زمینه به حاضران ارائه شد.

عباسی‌آرند با بیان اینکه در راستای توسعه و آماده‌سازی لایۀ هسته شبکه، ظرفیت را افزایش داده و آمادگی پذیرش فناوری 5G را داریم، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ایرانسل می‌تواند در هر محلی از کشور، سایت 5G ایجاد کند. در عین حال، در راستای توسعه لایه انتقال شبکه نیز، 1000 سایت ایرانسل به شبکه فیبرنوری متصل شده‌اند و برای تجهیز به شبکه 5G، حدود 20 درصد خطوط مایکرویو ایرانسل ارتقا یافته است. در لایه دسترسی نیز، 90 درصد سایت‌های رادیویی به‌روزرسانی شده‌اند.

برنامه‌های ایرانسل برای تحول دیجیتال

مدیرعامل ایرانسل با اشاره به سرفصل تحول دیجیتال و اقداماتی که ایرانسل مطابق با شعار تحول دیجیتال و توسعه اقتصاد دیجیتالی انجام داده و برنامه‌هایی که در دستور کار دارد، گفت: اقتصاد دیجیتال در سه لایۀ هسته اصلی و زیرساخت ICT کشور، خدمات پلتفرمی و کسب‌وکارهای صنعتی و الکترونیکی پیگیری می‌شود.

معرفی چهار محصول جدید ایرانسل

در این مراسم، چهار محصول و خدمت جدید ایرانسل، شامل «پلتفرم مدیریت دیجیتالی شرکای تجاری»، «پلتفرم آواتار»، «پلتفرم مدیریت ارتباط با مشتریان در فضای مجازی» و خدمت «احراز هویت دیجیتال» معرفی شدند.

در ادامۀ این مراسم، دکتر حسن بولوردی معاون فنی و مهندسی ایرانسل نیز با اشاره به مدل مفهومی‌ای که ایرانسل برای توسعۀ تحول دیجیتال دنبال می‌کند و در ارائه خدمات به چهار رکن کارکنان، مشترکان، شرکای تجاری و پیمانکاران این شرکت دنبال می‌شود، توضیح داد: ایرانسل برای تحول دیجیتال در حوزه کارکنان، پلتفرم بیگ دیتا را توسعه داده و با ایجاد ارزش افزوده، باعث تسهیل در فعالیت کارکنان، پیاده‌سازی دفتر کار دیجیتال و اپلیکیشن‌های درون‌سازمانی شده است.

در این مراسم، همچنین مهندس محسن یوسف‌پور مدیرکل راهکارهای سازمانی ایرانسل نیز به بررسی خدمت راهکارهای ابری ایرانسل برای ارائه خدمات سازمانی پرداخت.

مهندس باقر صمدی معاون دیجیتال ایرانسل نیز در این مراسم، به خدمات دیجیتالی که این اپراتور طی سال گذشته در راستای زیست‌بوم تحول دیجیتال ارائه کرد تا به همه بازیگران این زیست‌بوم خدمات ارائه کند، اشاره کرد. 

پاسخ مدیرعامل ایرانسل به پرسش‌های خبرنگاران

در بخش پایانی این مراسم، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، به همراه دکتر سعید عسکری مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات سازمانی ایرانسل، پاسخگوی پرسش‌های خبرنگاران بودند که برخی به صورت حضوری و برخی دیگر نیز به صورت آنلاین و از طریق سامانۀ داناپلاس ایرانسل، پرسش‌های خود را مطرح کردند.

انتهای رپرتاژ آگهی


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا