ورزش

مرادی و رستمی به مسابقات جهانی وزنه‌برداری اعزام نخواهند شد


علی مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: تیم ملی وزنه‌برداری اکنون در اردو بسر می‌برد و وزنه‌برداران در ۲ اردوی دیگر در مازندران و تهران حضور می‌یابند و حتی تیم ملی وزنه‌برداری زنان نیز از این ماه وارد اردو می‌شود و کادر فنی باید تشخیص دهد که کدام یک از وزنه‌برداران در مسابقات جهانی ازبکستان حضور خواهند یافت.

وی درباره حضور نیافتن شماری از وزنه‌برداران در اردوی تیم ملی بزرگسالان گفت: در اردوهای تیم ملی منعی برای حضور هیچ وزنه‌برداری وجود ندارد و کادر فنی در حدود یک ماه گذشته ۱۸ ورزشکار را به اردوی تیم ملی دعوت کرد اما برخی به بهانه‌های مختلف از حضور سر باز زدند.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری ادامه داد: باید فرصت برای دیگران مهیا شود. میانگین سنی وزنه‌برداران اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان  ۲۲ سال است و این فرصت برای بقیه مهیا شده و باید رقابت کنند. تیمی که اکنون در حال اعزام است، تیم امید و تیم دوم وزنه‌برداری ایران و این امر نشان می‌دهد که فدراسیون در پشتوانه‌سازی موفق بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته جوانان ما عناوینی را مانند قهرمانی جهان کسب کردند و نخبگان آنها به بدنه تیم ملی بزرگسالان تزریق شدند. علیرضا یوسفی و آیت شریفی را در فوق سنگین خواهیم دید که اگر علی داوودی نیست، این دو نفر جای وی را پر کرده‌اند. در اوزان دیگر رسول معتمدی در دسته ۱۰۲ کیلوگرم و رضا دهدار در دسته ۹۶ کیلوگرم را داریم. این نخبگان در وزنه‌برداری عملکرد بسیار خوبی دارند. همچنین امیر حقوقی را در ۱۰۹ کیلوگرم و مصطفی جوادی را در وزن‌های پایین‌تر داریم. این وزنه‌برداران  پشتوانه‌هایی هستند که علاقمندان به ورزش برای اولین بار نام آنها را می‌شنوند و پیش‌بینی می‌کنم که آنها در اولین رویداد بین‌المللی که رقابت‌های قهرمانی ۲۰۲۱ وزنه‌برداری جهان در ازبکستان است، عملکرد خوبی از خود به جای خواهند گذاشت.  

مرادی با اشاره به غیبت دارندگان مدال طلای وزنه‌برداری المپیک ۲۰۱۶ ریو در اردوی بزرگسالان تصریح کرد: سهراب مرادی و کیانوش رستمی به مسابقات جهانی ازبکستان اعزام نخواهند شد و پرونده نفرات اعزامی به این رقابت‌ها بسته و با همین نفرات اسامی رد شده است. ما برای بازی‌های آسیایی بعد از این دوباره در را باز می‌کنیم و عزیزان می‌توانند در قالب چارچوب فنی فدراسیون در اردو حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: تمام شد دورانی که کسی در بیرون از اردو و چارچوب قانون فدراسیون بگوید که خودم تمرین می‌کنم. تمام وزنه‌برداران باید در چارچوب مقررات فنی فدراسیون عمل کنند. دیگر مانند گذشته اجازه نخواهیم داد که هر فردی هر کاری که دلش خواست، انجام دهد و خاطیان مقررات فنی فدراسیون جایگاهی در وزنه‌برداری نخواهند داشت.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: قهرمانان ما الگو هستند و مقداری صبورانه به مسایل نگاه کنند و خود را در قالب مقررات فدراسیون قرار دهند و کادر فنی هم مثل پدر مسایل را پیگیری می‌کند. فدراسیون هم به تناسب موضوع با توجه به امکانات و منابع از وزنه‌برداران حمایت خواهد کرد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا