فرهنگ

مسئولان با تاسی از مجاهدت های دوران دفاع مقدس به کار جهادی برای مردم بپردازند


به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، «بهمن امیری مقدم» روز پنجشنبه سی و یکم شهریور ماه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در پیامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانفشانی رزمندگان و ایثارگران در جنگ تحمیلی، از همه مسوولان اجرایی استان کرمانشاه خواست که با تأسی از رموز مجاهدت ایثارگران، دوران حماسه و شرف دفاع مقدس و در لبیک به تدابیر مقام عظمای ولایت، با تلاش جهادی در ایجاد اشتغال برای جوانان استان کرمانشاه، پاسخگوی مجاهدت‌های ۴۴ ساله سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی باشند.

امیری مقدم در این پیام گفت: به یقین دوران پرافتخار و سراسر حماسه «هشت سال دفاع مقدس» فصلی درخشان و بی‌بدیل در تاریخ پرصلابت ایران اسلامی و به تعبیر مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی»، اوج افتخارات ملت سربلند ایران است.

وی افزود: به گواه تاریخ، استان کرمانشاه به عنوان نقطه آغاز و پایان جنگ تحمیلی در یاد و خاطره ملت غیور و به ویژه رزمندگان اسلام و پیشکسوتان دفاع مقدس ثبت و تا همیشه‌ روزگار متجلی و ماناست و نقش جانفشانی‌های مردم این سرزمین بر هیچ انسان منصف و صاحب خردی پوشیده نیست.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: مردمانی نجیب که با پایمردیهای باشکوه خویش نام خود را به عنوان مرزبانان همیشه سرافراز میهن اسلامی در تاریخ حماسی این سرزمین به یادگار نگاشتند. در تقدیر از این استوار و مقاومت کم نظیر بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی، کرمانشاه را “سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی” نامیدند.

استاندار کرمانشاه در ادامه گفت:  اینجانب ضمن ادای احترام خاضعانه به ارواح مطهر شهدای گرانقدر از صدر اسلام تاکنون؛ مراتب ارادت و خشوع خود را نسبت به یکایک ایثارگران ایران اسلامی بویژه همرزمان و همسنگران گرانسنگ خویش و جان برکفان کیان اسلامی در استان کرمانشاه ابراز می دارم.

امیری مقدم همچنین اظهار داشت: از عموم مسوولان اجرایی استان میخواهم با تأسی از رموز مجاهدت و حماسه آفرینی در دوران دفاع مقدس و در سالی که با تدبیر مقام عظمای ولایت با عنوان «سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نامیده شده است، با تلاش جهادی در ایجاد اشتغال و بهبود کسب و کار برای جوانان استان کرمانشاه، پاسخگوی مجاهدت‌های ۴۴ ساله این مردم بزرگوار و ولایتمدار باشند.

استاندار کرمانشاه در پایان پیام گفت: امید آنکه همگان رهروانی صدیق برای تداوم راه پربار شهدای عظیم الشأن و مراد محبوب ایشان، حضرت امام خمینی (ره) و رهبر عظیم الشان انقلاب باشیم.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و هزار و ۷۷۶ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا