فرهنگ

مشارکت آستان قدس رضوی با وزارت دفاع برای تولید واکسن کرونا «فخرا»

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، «مالک رحمتی» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: مرحله تجاری و توسعه صنعتی واکسن «فخرا» با مساعدت آستان قدس رضوی و شرکت دارو سازی ثامن روز اول تیرماه همزمان با سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع) با حضور وزرای بهداشت و دفاع در مشهد آغاز خواهد شد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: آستان قدس رضوی در مقابله با کرونا بدون سهم نبوده و از روز اول همه شرکت‌های ما هر کمکی که توانستند به مجموعه‌های داخلی انجام دادند و از نظر رعایت پروتکل‌های مقابله با کرونا هم آستان قدس رضوی به گفته مسئولان مرتبط با این قضیه بهترین عملکرد را داشته است.

رحمتی با اشاره به برنامه‌های دهه کرامت آستان قدس رضوی ادامه داد: در این دهه ۲۲۰ برنامه متنوع اجرا خواهد شد همچنین شبکه ماهواره‌ای امام رضا (ع) و خبرگزاری آستان نیوز هم شروع به کار خواهند کرد.

وی با بیان این که یکی از دغدغه‌های مهم، ریل گذاری علمی و برنامه‌های کارشناسی برای همه فعالیت‌های آستان قدس رضوی است، افزود: اولویت اساسی آستان برنامه محوری و توجه به نگاه کارشناسی علمی و استفاده از خرد جمعی است.

رحمتی با بیان اینکه سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی هم با توجه به گفتمان و تمدن نوین اسلامی ایرانی تشکیل شد، افزود: این سازمان با بسیج همه امکانات و موسسات تشکیل شد و ۱۲ دستگاه تخصصی در ذیل این سازمان قرار گرفت و معتقدیم هر کاری که در آستان انجام می‌شود باید الگویی برای دیگر جا‌ها باشد.

منبع: ایران پرس


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا