سیاست

معاون اجرایی رئیس جمهور از طرح‌های اولویت‌دار خراسان جنوبی بازدید کرد


به گزارش خبرنگار اعزامی حوزه دولت ایرنا، «سید صولت مرتضوی» در در ادامه سفر یک روزه خود به استان خراسان جنوبی، از آخرین وضعیت روند احداث طرح عمرانی باند دوم محور بیرجند – قائن بازدید کرد.

محور بیرجند – قائن به طول ۱۰۰ کیلومتر است که تا کیلومتر ۸۴ آن عملیات دوبانده‌سازی تکمیل شده و محور زیر بار ترافیک قرار گرفته است.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های اداره کل راه و شهرسازی استان، در صورت تأمین به‌موقع اعتبار برای عملیات دو بانده‌سازی این محور، ۱۶ کیلومتر باقی‌مانده آن نیز تا پایان سال ۱۴۰۱ تکمیل خواهد شد.

با تخصیص اعتبارات دولت سیزدهم تحرک خوبی در حوزه راهسازی صورت گرفته و بهره‌برداری از این طرح، از برنامه‌های اولویت‌دار استان در سال جاری عنوان شده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور امروز سه‌شنبه برای نظارت میدانی و بررسی آخرین وضعیت پیشرفت و تحقق مصوبات سفر استانی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و افتتاح چند طرح وارد استان خراسان جنوبی شد.

حضور در جلسه پیگیری مصوبات سفر و ستاد تنظیم بازار، بازدید از طرح‌های‌های راه‌آهن بیرجند – قائن – یونسی، تصفیه‌خانه فاضلاب بیرجند و بهسازی قنوات از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه مرتضوی به این استان است.

همچنین ۶۹۷ طرح توسعه مخابراتی به‌صورت متمرکز با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسند که اعتبار هزینه‌شده برای اجرای این طرح ۲ هزار و ۳۸۵ میلیارد ریال است.

مرتضوی در این فرصت کوتاه هم از سطح شهر بیرجند، مرکز استان خراسان جنوبی بازدید می‌کند.

رئیس جمهور در طول هشت ماه اخیر به ۲۱ استان‌ کشور شامل خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان‌ جنوبی، ایلام، کهکیلویه وبویراحمد، بوشهر، فارس، اردبیل، سمنان، زنجان، لرستان، یزد، قم، هرمزگان، گیلان، گلستان، مازندران، خراسان‌ رضوی، البرز و قزوین،آذربایجان غربی سفر کرده است.

آیت‌الله رئیسی در سومین سفر استانی دولت سیزدهم ۱۹ شهریور ۱۴۰۰، با هدف بررسی مسائل و مشکلات و تلاش برای حل آن‌ها به خراسان جنوبی سفر کرده بود.

تأمین آب، اقتصاد معدن و فعال‌سازی ظرفیت معدنی استان، بهره‌برداری حداکثری از معادن زغال سنگ با دو شرط تأمین زیرساخت‌ها و حقوق کارگران، توسعه راه‌های استان و پرداخت مطالبات پیمانکاران، تسریع طرح ریلی و تأمین اعتبار، فعال‌شدن همه بازاچه‌های مرزی استان، اقتصاد گردشگری و استفاده از ظرفیت کویر، فعال‌سازی طرح‌های نیمه‌فعال و نیمه‌تمام، توسعه کشت گلخانه‌ای از جمله موضوعات مورد تأکید آیت‌الله رئیسی در سفر به خراسان جنوبی بود.

به گفته جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی، ٢٨۵ طرح با اعتبار عمرانی ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رهاورد این سفر برای مردم استان بوده است.

همچنین از محل مصوبات سفر رئیس جمهور در مجموع  ۹۰۰ میلیارد تومان از محل منابع عمومی و به عبارتی بیش از ۱۱۴ درصد به این استان تخصیص داده شده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور پیش‌تر اعلام کرده بود که تاکنون مصوبات ١٧ استان قطعی و ابلاغ شده و سایر مصوبه‌ها و دستورات رئیس جمهور نیز در دست پیگیری است.

سید صولت مرتضوی پیش از این برای پیگیری و نظارت میدانی بر پیشرفت و تحقق مصوبات و دستورات رئیس جمهور، به استان سمنان سفر کرده بود.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا