اقتصاد

معاون استاندار همدان: عزم مدیران برای رفع موانع طرح های اثربخش جدی است


به گزارش ایرنا، «ظاهر پورمجاهد» روز دوشنبه در جلسه بررسی طرح‌های سرمایه گذاری استان همدان، اظهار داشت: برخی از این طرح ها در مسیر احداث با موانع و مشکلاتی مواجه می شوند برخورد که نیاز به حمایت و توجه ویژه دارد.

وی اضافه کرد: برخی از این طرح ها هم با کمبود منابع مالی و برخی دیگر در زمینه زیرساخت دچار مسائلی شده اند که حل و فصل آنها در راس برنامه های تیم اقتصادی استان قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: از این میان طرح هایی که در شهرکها و نواحی صنعتی در حال  اجرا هستند به لحاظ تامین زیرساخت و امکانات لازم برای سرمایه گذاری، مشکلات کمتری دارند.

پورمجاهد خاطرنشان کرد: از ۱۰۵ طرح موثر در اقتصاد استان همدان ۳۰ طرح در بخش صنعت و معدن، ۳۶ طرح مربوط به حوزه کشاورزی، ۲۶ طرح در زمینه گردشگری و صنایع دستی، ۶ طرح مربوط به مراکز بین رفاهی بین راهیٰ، ۲ طرح متعلق به شهرداری و هفت طرح نیز در عرصه زیرساختهای شهرکهای صنعتی در حال اجرا است.

به گفته او، استقرار صنایع جدید در شهرکها و نواحی استان همدان رشد فزاینده ای در سال جاری داشته و این مهم حکایت از رونق کسب وکار در بخش تولید استان دارد.

پرداخت تسهیلات جدید به تولیدکنندگان استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان تصریح کرد:‌ بخش عمده ای از این طرح های اثربخش، در دهه فجر امسال افتتاح شده و بی تردید تعدادی زیادی از نیروی جوان استان می توانند در این واحدها مشغول بکار شوند.

وی همچنین از ارائه تسهیلات جدید به واحدهای در حال تولید استان خبر داد و گفت: تسهیلات رونق تولید هم اکنون به صاحبان واحدهای تولیدی که نیازمند سرمایه در گردش و ثابت هستند، پرداخت می شود.

پورمجاهد افزود: سازمان های صمت، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی با بروزرسانی بانک اطلاعاتی خود مشمولان دریافت تسهیلات از محل تبصره ۱۸(برنامه تولید و اشتغال) را در اختیار دبیرخانه قرار دهند تا بتوانیم به موقع سهمیه پیش بینی شده برای استان را جذب کنیم.

معاون استاندار همدان گفت: تاکنون جهاد کشاورزی ۷۰ واحد، میراث فرهنگی ۶۷ واحد و سازمان صمت نیز ۷۳ واحد از تولیدکنندگان زیرمجموعه خود را برای دریافت این نوع از تسهیلات معرفی کرده اند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا