دانش

معاون حقوقی‌آموزش و پرورش: میزان افزایش حقوق رتبه بندی معلمان مشخص نشد


به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، قاسم احمدی لاشکی؛ با تکذیب اعلام خبر میزان افزایش حقوق ناشی از اجرای طرح رتبه بندی معلمان، اظهار کرد: امروز به نقل از این جانب، مطلبی به کذب، پیرامون میزان افزایش ناشی از اجرای طرح رتبه بندی معلمان در فضای مجازی منتشر شد که ضمن تکذیب آن تصریح می کنم که مسئولان آموزش و پرورش، همواره در تلاش هستند تا حق مسلم فرهنگیان، پیرامون طرح رتبه بندی معلمان را  که قریب به ۱۰ سال است به تآخیر افتاده؛ پیگیری و هرچه سریع تر به نتیجه رسانند.

وی افزود: با وجود تمام تلاش های صورت گرفته، هنوز میزان دقیق ارتقای ارقام احکتم حقوقی فرهنگیان مشخص نشده است و همچنان در حال رایزنی با نمایندگان ملت هستیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که لایحه ۹ بندی طرح رتبه بندی معلمان به زودی در مجلس مطرح خواهد شد، گفت: امروز تعدادی از نمایندگان خواهان بررسی سریع  این لایحه شدند و قرار است تا لایحه مذکور تا هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح شود.

لاشکی گفت: تاکنون رقم دقیقی از میزان افزایش احکام حقوقی ناشی از اجرای رتبه بندی معلمان، مشخص نشده  است و هدف ما از اجرای این طرح، در درجه اول ارتقای جایگاه و منزلت معلمان و فرهنگیان است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در پایان انتشار خبر میزان افزایش حقوق معلمان از محل اجرای رتبه بندی معلمان از قول خود را کذب دانست و تصریح کرد:  این شیوه ازجریان سازی های رسانه ای از سوی افرادی انجام می شود که تمایلی به ارتقای جایگاه معلمان ندارند. لذا به این افراد توصیه می کنم در انتشار اخبار حوزه های مختلف، اخلاق حرفه ای را در رآس کار خود قرار دهند.

لاشکی در پایان تأکید کرد: نتیجه طرح رتبه بندی صرفاً از سوی مجلس محترم شورای اسلامی، در هفته های آینده اعلام و از طریق پورتال رسمی وزارت آموزش و پرورش به همکاران  فرهنگی اطلاع رسانی خواهد شد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا