دانش

معاون دانشگاه تهران: حمایت خیرین در دوران کرونا از دانشگاه قطع نشد


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، محمود کمره ای روز سه شنبه در هفتمین جشنواره تجلیل از خیرین و واقفین دانشگاه تهران افزود: در این مدت بدون اینکه در سطح جشنواره بتوانیم از آنها تشکر کنیم، آنها به حمایت های خود در حوزه گوناگون ادامه دادند. جشنواره تجلیل از خیرین و واقفین دانشگاه تهران هرسال در اسفند ماه برگزار می‌ شد اما در سه سال گذشته امکان برگزاری نبود و امروز هفتمین دور این جشنواره برگزار شد.

وی ادامه داد: ما در این مراسم از تمامی خیرین و واقفین که به هر نحو و به هر شکل به دانشگاه تهران و نه فقط به بنیاد حامیان دانشگاه تهران کمک کردند قدردانی می‌کنیم. 

کمره ای اظهار داشت: در دانشگاه تهران بنیاد حامیان دانشگاه فنی و بنیاد حامیان دانشکده کارآفرینی را نیز داریم و خود بنیاد حامیان دانشگاه تهران هم در ۱۱ دانشکده و دانشکده گان شعبه یا واحد زیر مجموعه دارد.

معاون دانشگاه تهران تصریح کرد: بنیاد حامیان این دانشگاه تسهیل کننده جذب حمایت ها برای کسب سیاست‌های کلی و اهداف عالی دانشگاه تهران قدم برمیدارد و از بدو تاسیس تاکنون هماهنگی کامل با مجموعه مدیریتی دانشگاه داشته است.

به گفته وی، آنچه را بنیاد حامیان دانشگاه تهران انجام می دهد مطابق با نیازهاست و مدیریت دانشگاه قصد دارد از کمک خیرین و واقفین بهترین استفاده را بکند.

کمره ای توضیح داد:در اساسنامه بنیاد می بینید که یک بنیاد مردم نهاد NGO است که در راستای توسعه کیفی و کمی دانشگاه تهران فعالیت می‌کند و  توسعه کار خیر و فرهنگ نیکوکاری از اهداف ذکر شده در اساسنامه آن است.در واقع فرهنگ  توسعه کار خیر و خیرپروری و آماده کردن  جوان‌ترها برای ورود به حوزه حمایت داوطلبانه از دانشگاه  از فعالیت های آن است.

وی افزود: اینکه از میان دانشجویان و کسانی که خود بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران بودند جزء خیرین دانشگاه تهران شده اند نشان می دهد این هدف نیز تا حدی تامین شده است. 

معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: در قسمت توسعه و افزایش تعداد خیرین آمار و ارقام نشان می‌دهد که بنیاد حامیان دانشگاه  رشد خوبی دارد و مرتب بر تعداد خیرین افزود می شود که این هم جزو دستاوردها است و  خدا را شکر می‌کنیم که این اعتماد بین خیرین و واقفین ایجاد شده که بنیاد حامیان دانشگاه تهران و کل دانشگاه تهران را جای امن و مطمئن برای هزینه کرد سرمایه و اندوخته خود برای کار خیر می دانند. 

به گفته کمره ای، اساس کار بنیاد حامیان دانشگاه تهران متکی بر چند محور  است که  یکی آنها شفافیت است و با مراجعه به سایت بنیاد می توان گزارش مالی تمام فعالیت ها را مشاهده کرد.

وی ادامه داد: هیچ نقطه منفی و مخفی و محرمانه در این گزارش ها وجود ندارد هرکسی کار خیری انجام داده می تواند داده گزارش آن را ببیند و برای عموم هم قابل قابل رصد کردن است.

معاون دانشگاه تهران اضافه کرد: محور مهم دیگر که همیشه بنیاد به آن توجه داشته این است که هر کاری را مطابق با خواست خیرین انجام دهد.وقتی خیری که اعتماد کرده و کمک خود به صورت نقدی و یا  غیر نقدی را تسلیم بنیاد کرده است ما در راستای تحقق  آن هدف معین خیر اقدام به هزینه کرد می کنیم حتی اگر نیاز دیگری در بخش دیگری داشته باشیم باز هم  هرگز کمک خیر را به غیر از آنچه عنوان کرده است صرف نمی کنیم.زیراین هم وظیفه قانونی ما و هم وظیفه شرعی ما در بنیاد است.

هفتمین جشنواره تجلیل از خیرین و واقفین دانشگاه تهران در مصلی نمازجمعه دانشگاه برگزار شد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا