فرهنگ

معرفی و تجلیل از برگزیدگان جشنواره حفظ قرآن بسیج

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان هشتمین جشنواره حفظ قرآن بسیج تهران بزرگ در حسینیه فاطمه الزهرا (س) واقع در میدان سپاه تهران برگزار شد.

این جشنواره به صورت مجازی در رشته‌های یک جزء، سه جزء، پنج جزء، ده جزء، پانزده جزء، بیست جزء و کل قرآن کریم و در رده‌های سنی تا هفت سال، هشت تا ۱۶ سال و ۱۷ سال به بالا برگزار شد و از هر رشته نفرات حائز امتیاز برتر به مرحله نهایی این جشنواره راه پیدا کردند که مقرر است در هفته آخر آذر ماه در این مرحله آزمون بدهند.

مقطع سنی تا هشت سال در رشته‌‌های حفظ پنج جزء، حفظ سه جزء، حفظ جزء اول یا سی‌ام و ۲۰ سوره آخر قرآن، مقطع سنی هشت تا ۱۶ سال در رشته‌های جزء اول یا سی‌ام، سه جزء، پنج جزء، ۱۰ جزء، ۱۵ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل برگزار می‌شود و مقطع سنی بالای ۱۷ سال در رشته‌های سه جزء، پنج جزء، ۱۰ جزء، ۱۵ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل برگزار می‌شود.

جشنواره الحافظون در سه مرحله مقدماتی یا ناحیه‌ای، نیمه‌نهایی و نهایی برگزار می‌شود که مرحله مقدماتی‌ آبان‌ماه، نیمه‌نهایی آذر‌ماه و نهایی دی‌ماه ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار می‌شود.

این دوره از جشنواره به دنبال راه‌اندازی مرکز تخصصی حفظ قرآن کریم سازمان قرآن و عترت بسیج تهران کار خود را آغاز کرد و امسال به دلیل شیوع کرونا از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برگزار شد.

انتهای پیام/لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا