بین‌الملل

مقاومت به دشمن صهیونیستی اجازه استخراج نفت و گاز را نخواهد داد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر، گروه بین الملل جهاد ایوب: مقاومت به هیأت فرانسوی که به بیروت سفر کرده بود، اعلام کرد که با تمام ابزارهای خود آماده دفاع است و هرگز به دشمن صهیونیستی اجازه نخواهد داد نفت و گاز استخراج کند و مانع از دستیابی دشمن به اهداف نفتی در منطقه خواهد شد.

چند روز پیش فرستاده فرانسه وارد ضاحیه بیروت شد و با مقامات حزب الله دیدار کرد و به آنها اطلاع داد که رژیم صهیونیستی با کشتی یونانی «کشتی اسرائیلی با پرچم یونان» به خط مورد مناقشه (۲۹) با لبنان نرسیده است، البته هیأت فرانسوی اصرار داشت فرستاده دشمن نیست.

در همان لحظه به هیأت فرانسوی جواب داده شد که مقاومت آماده دفاع با تمام ابزارها و امکانات خود است و هرگز به دشمن اجازه استخراج نفت و گاز را نمی‌دهد، حتی می‌تواند مانع از دستیابی دشمن به اهداف نفتی شود.

هیأت فرانسوی باید به دقت به اظهارات سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله گوش فرا می‌داد و در آن تأمل بسیار می‌کرد. وی در سخنرانی خود به آمادگی کامل مقاومت اشاره کرد و گفت که یگان‌های اصلی مقاومت آماده واکنش به چنین اقدامی هستند.

پس از جنگ روسیه و اوکراین و مشکلات نفتی به وجود آمده در کشورهای غربی و بعد از ورود کشتی یونانی – صهیونیستی به مرزهای دریایی بین لبنان و فلسطین اشغالی یعنی پس از اینکه رژیم صهیونیستی کشتی خود را برای حفاری گاز به میدان کاریش فرستاد، تردیدی باقی نمانده است که صاحبان واقعی لبنان و نه مزدوران در برابر چالش بزرگی قرار دارند، شاید به وجود آمدن چنین مسئله‌ای از الطاف خداوند به لبنان و مقاومت باشد.

درست است که اکثریت با صدای بلند فریاد می‌زنند و تعلیم درس دفاع را شروع می‌کنند، همان‌هایی که در تبلیغات انتخاباتی به دنبال خلع سلاح مقاومت بودند و اکنون بر حمله به کشتی صهیونیستی و مهار اسرائیل از جانب مقاومت پافشاری می‌کنند.

نکته قابل توجه این است که اکثریت سکوت را خیانت می‌دانند، در حال حاضر آنچه اتفاق افتاده است. هر کس در برابر ثروت نفتی و گازی لبنان سکوت کند، خائن است و هر کس در چنین شرایط حساسی تسلیم شود خیانت کرده است و هیچکس به او رحم نخواهد کرد.

در حال حاضر ترسیم مرزهای دریایی یک موضوع صریح و عمومی است که نیاز به جرأت و جسارت دارد، این جسارت نزد صاحبان قدرت در لبنان در سایه غلبه منافع شخصی وجود ندارد و مسئله ترسیم مرزهای دریایی با موضوع شبعا و آنچه در خشکی رخ داد متفاوت است.

خلاصه اینکه نفت و گاز دریایی از هر مرز زمینی بزرگ‌تر و مهمتر است، این منابع نفتی و گازی هستند که لبنان را از بحران‌های اقتصادی که آمریکا با کمک برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان و امارات و با مشارکت رهبران فاسد لبنانی ایجاد کرده است، نجات خواهد داد.

امروز نقش مقاومت فراتر از مطالبه گری در مورد مزارع شبعا است و بزرگ‌تر از پنهان شدن دولت لبنان پشت شعارهای دروغین و پوسیده حاکمیت ملی است.

حرکت این کشتی [کشتی متجاوز یونانی – صهیونیستی]، لبنان و رهبران سیاسی و دولت را در یک صف واحد قرار داده است و هر گونه اشتباه در تصمیم گیری ها آنها را به چشم پوشی از حقوق ملت سوق خواهد داد. موضوع از سوی مسئولان لبنانی با جنجال و سر و صدای زیادی پیگیری می‌شود، ولی آنها در نهایت به ناتوانی و شکست خواهند رسید و مقاومت نقش اصلی و اساسی را در دفاع از ثروت‌های ملی لبنان بر عهده خواهد داشت.

همه می‌دانند که گاز دریای مدیترانه، به غربِ غوطه ور در بحران اقتصادی نزدیک تر است و این بحران وحشتناک با فرا رسیدن فصل سرما تشدید خواهد شد، بله گاز مدیترانه از گاز خلیج فارس به غرب نزدیک تر است، به همین علت صهیونیست‌ها و آمریکایی برای استخراج نفت و گاز از چاه‌های فلسطین اشغالی و لبنان، به ویژه چاه‌های مورد مناقشه با بیروت عجله دارند و به خوبی می‌دانند که آنچه از لحاظ اقتصادی با آن روبرو می‌شوند خارج از کنترل نظامی آنهاست. هر چقدر تلاش صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها برای دزدی زیاد شود، هر کشوری ثروت‌ها و شرایط اقتصادی خود را دارد و اجازه غارت آن را نخواهد داد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا