دانش

مقیمی: دانشگاه تهران به دنبال بهبود روابط بین دانشگاهی ایران و عراق است


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سید محمد مقیمی رییس دانشگاه تهران، سید محمد مرندی معاون بین‌الملل، محمود کمره‌ای معاون آموزشی و  حمید زارع رییس دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران در جریان سفر به کشور عراق با محمد کاظم آل صادق سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و محمد ایرانی سفیر ایران در کویت درباره گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی دانشگاه تهران با دانشگاه‌های عراق و کویت دیدار و گفت‌وگو کرد.

آل صادق سفیر ایران در عراق در این دیدار با اعلام آمادگی برای آماده‌سازی زمینه‌های انجام تفاهم سازنده میان دانشگاه تهران و دانشگاه‌های عراق، زمینه افزایش تعداد دانشجویان عراقی در دانشگاه تهران را مناسب دید.

محمد ایرانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور کویت نیز گزارشی درباره نحوه استفاده از سرمایه‌گذاران کویتی در حوزه آموزش عالی ارایه کرد.

رییس دانشگاه تهران هم با برشمردن حوزه‌های متنوع همکاری مشترک بین دانشگاه تهران و دانشگاه‌های عراق بر بهبود روابط بین دانشگاهی دو کشور ایران و عراق به عنوان یک هدف گذاری جدی دانشگاه تهران تاکید کرد.

مقیمی از سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای عراق و کویت درخواست کرد تا به تسهیل سفر زیارتی و علمی استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، وی گفت: سفرهای علمی و زیارتی دانشگاهیان تأثیر زیادی در معنویت‌افزایی و عمق‌بخشی به روابط دو کشور دارد.

رییس دانشگاه تهران و هیأت همراه در جریان سفر به کشور عراق در کنگره بزرگداشت مرحوم آیت‌الله سید محمد سعید حکیم نیز شرکت کردند. همچنین مقیمی با حضور در بیت این مرجع در جمع خاندان حکیم، یاد این مرجع عالیقدر را گرامی داشت.

مقیمی رییس دانشگاه تهران همچنین با عادل عبدالمهدی نخست وزیر  پیشین عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست، عبدالمهدی به نقل خاطراتی از رفاقت طولانی مدت با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت و مقیمی نیز با اهدای کتابی که در وصف سبک رهبری شهید سلیمانی نوشته، به ارجاعاتی که در این کتاب به عادل عبدالمهدی شده است، اشاره کرد.

عبدالمهدی نیز کتابی که به زبان عربی درباره شهید سلیمانی نوشته شده است را به اعضای هیأت دانشگاهی دانشگاه تهران اهدا کرد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا