بین‌الملل

نبرد سنگین در «سیویرودونتسک»/ حملات بالگردهای اوکراین به روسها – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در اظهارات اخیر خود اعلام کرده است که درگیری ها بین نیروهای اوکراینی و روسی در شهر «سیویرودونتسک» واقع در شرق اوکراین به خیابان های این شهر کشیده شده است.

وی در عین حال اذعان کرده است که نیروهای روسی از تفوق عددی برخوردارند.

ارتش اوکراین نیز در همین رابطه در آخرین گزارش عملیاتی خود اعلام کرد که نیروهای روسی به یورش به سیورودونتسک که در آن درگیری های شدیدی در حال وقوع است، ادامه می دهند.

بر اساس گزارش ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین، بالگردهای اوکراینی به نیروهای روسی در منطقه «خرسون» و هواپیماها به انبارهای مهمات در منطقه «میکولایف» حمله کردند. این گزارش می افزاید که روسیه بیش از ۲۰ نفر و ۱۰ واحد تجهیزات نظامی را از دست داده است.

«سرهی هایدای» فرماندار اوکراین در منطقه «لوهانسک»، منطقه ای که روسیه استقلال آن را به رسمیت شناخته و از آن به عنوان جمهوری خلق لوهانسک یاد می کند، در پیامی که تلگرام منتشر کرد، نوشت: در حال حاضر، دشمن به یورش به سیویرودونتسک ادامه می‌دهد و درگیری‌ها ادامه دارد. حمله روسها در جهت «نووختیرکا» و «ورونوف» نیز دفع شد. در منطقه «بیلوهوریوکا» دشمن از گروه های خرابکار و شناسایی استفاده می کند.

زلنسکی پیشتر نیز از دیدار با نیروهای اوکراینی در خطوط مقدم درگیری ها در شرق این کشور خبر داده و گفته بود: من به همه کسانی که ملاقات کردم، با آنها دست دادم، ارتباط برقرار کردم و حمایت کردم، افتخار می‌کنم. چیزی برای ارتش چیزی آورده شده است، اما من جزئیات آن را بیان نمی‌کنم و من نیز چیزی از آنها برای شما آوردم که مهم است: اعتماد به نفس و قدرت.

پیشتر نیروهای اوکراینی مدعی شدند که حدود ۲۰ درصد از اراضی را که از زمان عملیات روسیه در سیویرو دونتسک از دست داده بودند، پس گرفته اند.

همزمان با تشدید درگیری‌ها در شرق اوکراین، کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس تصمیم گرفته اند تا سامانه‌های پرتاب موشک بردبلند را به اوکراین ارسال کنند. اسپانیا نیز می‌خواهد اوکراین را به موشک‌های ضدهوایی مجهز نماید.

مسکو نیز ضمن تکرار هشدارهای قبلی در این رابطه گفته است که نابودی این تسلیحات برای روسیه بسیار آسان خواهد بود.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا