ورزش

نشست رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با همتای مجارستانی

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، این نشست با حضور دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ، دکتر نصرالله سجادی مشاور عالی رئیس، فرید فتاحیان مدیر روابط بین الملل کمیته، علی اکبر شیریان هماهنگ کننده روابط ورزشی ایران و مجارستان و نماینده سفارت ایران در مجارستان و همچنین ژولت جولایی رئیس کمیته، لازلو فابیان دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان و یائو کاموتی رئیس کمیته جهانی بازی جوانمردانه IOC برگزار شد.

در ابتدای نشست دکتر صالحی امیری ضمن تبریک به رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان برای کسب کلیه آراء در انتخابات اظهار کرد: شما شایستگی بالایی دارید، و ظرفیت ورزش قهرمانی مجارستان نیز بالاست و ما بخاطر قرابت ها مایل هستیم تا ارتباط بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به مدالهای المپیکی ما و رشد سهمیه های ورزشکاران کشورمان پتانسیل ورزش قهرمانی ایران نیز بالاست، هم اکنون فدراسیونهای ما در حال آماده سازی و برگزاری کمپهای تمرینی برای بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، آسیایی هانگژو و بازی های المپیک پاریس ۲۰۲۴ هستند.

دکتر صالحی امیری ادامه داد: قاره آسیا با ۴۵ کشور ۶۵ درصد ورزش دنیا را در اختیار دارد.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان افزود: ما در ۳ حوزه تمایل به همکاری داریم اول تقویت جدی روابط ورزشی و ارتباط متقابل و تعامل هردو کشور در رشته هایی که قدرتمند هستند، همچنین با توجه به اینکه مراکز آموزشی مجارستان در سطح عالی است علاقمندیم تا روابط آموزشی را ارتقا دهیم و سوم تبادل مربی و همچنین برگزاری کمپ های تمرینی مشترک درایران و مجارستان داشته باشیم.

دکتر صالحی امیری در ادامه ضمن پیشنهاد بازی دوستانه با تیم ملی فوتبال ایران گفت: دیدار با مسئولان کشتی مجارستان بسیار خوب بود و کشتی در ایران ورزش محبوب و نخست است.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن دعوت رسمی از رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان اظهار کرد: شما شایستگی میزبانی المپیک دارید ؛ تلاش ما برای ارتقا جایگاه ایران در المپیک است و بازی های همبستکی کشورهای اسلامی زمینه ساز خوبی برای آمادگی هرچه بیشتر است و جمع بندی ما اینست که بایستی با اروپا ارتباط جدی داشته باشیم و مجارستان نقطه مطلوبی است که ظرفیت های فرهنگی را فعال کنیم.

ژولت جولایی رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان در ادامه ضمن خوشامدگویی و اظهار خوشحالی از حضور دکتر صالحی امیری و هیئت همراهشان در مجارستان گفت: ما ۱۰ میلیون جمعیت با پانصدهزار ورزشکارداریم و خوشبختانه از حمایت مستقیم نخست وزیر و دولت برخورداریم.

وی افزود: هدف ما کسب میزبانی المپیک است و میزبانی مسابقات جهانی فینا و باقی رشته ها اثبات توانمندی ماست.

وی تاکید کرد: قلبا همکاری با ایران را دوست داریم و این تعامل نباید در حد کاغذ نباشد، بلکه با هدف پیشرفت باید تمامی ابعاد همکاری متقابل را بررسی کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان گفت: ایران در رشته های قدرتمند خود به ما کمک کند و همچنین این تعامل متقابل باشد و اردوهای مشترک نیز بسیار اهمیت دارد و برابر با تفاهمنامه ملی فی مابین کمیته المپیک و فدراسیونها اماده تشکیل اردوهای مشترک هستند.

در ادامه دکتر سجادی اظهار کرد: با توجه به امکانات مجموعه ورزشی آزادی و دیگر اماکن ورزشی ما آمادگی برای میزبانی رویدادهای ورزشی و اقامت تیم ها با هدف گسترش ظرفیتهای قهرمانی را داریم.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا