دانش

نقش روزافزون دانشگاهها در حل مسائل و بازدارندگی دشمن – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی در مراسم اختتامیه رویداد ملی «عصر امید» و جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی با گرامیداشت یاد و نام احیاگر اسلام، انسانیت، دین، عزت، شرافت و کرامت ملت، حضرت امام خمینی (ره)، گفت: خیزش دانشگاه ها یکی از محصولات انقلاب اسلامی و از ثمرات قیام امام خمینی (ره) بود. اگر دانشگاه های قبل و بعد از انقلاب اسلامی را با هم مقایسه کنیم، اثر انقلاب اسلامی و حرکت الهی امام راحل و همراهی ملت را به راحتی و به خوبی می توانیم درک کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه های قبل از انقلاب سهم اندکی در تربیت نیروی انسانی، تولید دانش و حل مسائل کشور داشتند، در حالی که دانشگاه های امروز کشور به مجموعه های علمی قدرتمندی تبدیل شده اند که بیش از دو برابر نسبت جمعیت، تولید دانش دارند، افزود: به همت دانشگاه ها، ایران سالهاست که جز پیشروترین کشورها در رشد تولید علم براساس معیارهای جهانی بوده و علیرغم تحریم های روز افزون علمی و ظالمانه، نقش دانشگاه ها در حل مسائل و ایجاد اقتدار و بازدارندگی دشمن روز افزون بوده است. دانشگاه های کشور در حوزه پزشکی، هسته ای، دفاعی، هوافضا و سایر عرصه ها خوش درخشیده است.

رستمی ادامه داد: دانشگاه ها دارای سه کارکرد اصلی تولید علم، حل مسأله و تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی و مدیریت جامعه هستند. خوشبختانه دانشگاه های ما در هر کدام از این بخش ها توفیقاتی داشتند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به بازدید خود از نمایشگاه رویداد ملی «عصر امید» دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: در کنار هم قرار گرفتن دانش، حل مسأله و تربیت، اتفاق زیبایی است که در رویداد ملی «عصر امید» دانشگاه آزاد اسلامی شاهد آن هستیم. در این نمایشگاه حس اعتماد به نفس و توانمندی و تکیه بر توان داخلی برای حل مسائل کشور موج می زد.

وی با اشاره به آمار کرونا در کشور، گفت: خدا را شاکریم به همت تلاش دانشمندان در مراکز علمی کشور، امروز به نقطه ای رسیدیم که بسیاری از استان های کشور تلفات ناشی از کرونا ندارند در حالی که مدعیان علم و تمدن و رهبری دنیا با صدها کشته هنوز دست و پنجه نرم می کنند.

رستمی در پایان از زحمات دکتر طهرانچی و دست اندرکاران برگزاری رویداد ملی «عصر امید» قدردانی کرد و افزود: حرکت های خوب و الگوهای فراوانی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که مجموعه آموزش عالی کشور می تواند از آنها الهام بگیرد. امیدوارم شاهد حرکت های بزرگتر و جدی در دانشگاه آزاد اسلامی و مجموعه آموزش عالی کشور باشیم.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا