جامعه

هشدار توقف حفاری‌ها پس از حادثه بزرگ نشت نفت در آب‌های ساحلی کالیفرنیا


در پی وقوع حادثه بزرگ نشت نفت در آب‌های ساحلی کالیفرنیا و هشدار وقوع فاجعه زیست محیطی، مقامات محلی خواستار توقف حفاری‌ها در این منطقه شدند.

به گزارش ایسنا، دو روز پس از حادثه بزرگ نشت نفت در نزدیکی “اورنج کانتی” که منجر به تلف شدن تعداد زیادی از ماهیان و پرندگانِ غوطه ور در نفت و همچنین آلودگی تالاب‌ها شد، گروهی از نمایندگان و سناتورهای ایالت کالیفرنیای آمریکا روز گذشته (دوشنبه) خواستار توقف حفاری‌های نفتی در آب‌های ساحلی این منطقه شدند.

روز گذشته مقام ها و نهادهای مسئول در این ایالت هم زمان با ادامه تلاش ها برای محدود کردن خسارت های ناشی از نشت گسترده و بی سابقه نفت از یک خط لوله آسیب دیده دریایی، نسبت به فاجعه بزرگ زیست محیطی در این منطقه هشدار داده‌اند.

به گفته مقام های کالیفرنیا، در این حادثه نزدیک به ۱۲۶ هزار گالن نفت سنگین از جمعه شب یا بامداد شنبه از خط لوله متصل به سکوی فراساحلی ۴۰ ساله موسوم به “Elly” در هشت مایلی سواحل اورنج کانتی به دریا نشت کرده است.

به گزارش شینهوا، این آلودگی تعداد زیادی از ماهی ها و پرندگان را از بین برده و تالاب هایی را که بسیاری از پرندگان در آن زندگی می کنند با خطر جدی آلودگی زیست محیطی روبرو کرده است.

انتهای پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا