دانش

هفتمین جشنواره تجلیل از خیرین و واقفین دانشگاه تهران ۲۷ اردیبهشت برگزار می‌شود


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه تهران، ناصر غلامی درباره جزییات هفتمین جشنواره تجلیل از خیرین و واقفین دانشگاه تهران که روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در مصلی نمازجمعه دانشگاه تهران برگزار می‌شود، گفت: این جشنواره با هدف تکریم از خیرین و واقفین دانشگاه تهران، ترویج فرهنگ نیکوکاری برای حمایت از حوزه علم و فناوری و دانشگاه و توسعه مشارکت‌های مردمی برای حمایت از اهداف کیفی و کمی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

وی با اعلام اینکه همزمان با هفتمین جشنواره تجلیل از خیرین و واقفین دانشگاه تهران، ۲۷۰ نفر از خیرین و حامیان دانشگاه تقدیر می‌شوند، اظهار داشت: تعداد حامیان و خیرین دانشگاه تهران در ۶ سال گذشته به بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ نفر رسیده است.

مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران درباره ترکیب سنی متنوع حامیان و خیرین عنوان کرد: مسن‌ترین خیر دانشگاه تهران دارای ۸۴ سال سن و جوان‌ترین نیز جوانی ۲۰ ساله و دانشجوی دانشگاه است.

 غلامی، یکی از برکت‌هایی که در ساماندهی حمایت از دانشجویان مستعد وجود دارد را تکثیر روحیه حمایت‌های نیکوکارانه از علاقمندان به علم و دانش دانست و گفت: ۲۰۰ نفر از دانشجویانی که در سال‌های گذشته در مقاطع مختلف تحصیلی با حمایت خیرین بورسیه شدند، اکنون پس از دانش‌آموختگی، مشغول به کار شده اند و با اختصاص بخشی از درآمدشان، به خیرین حامی دانشگاه تهران پیوسته‌اند.

وی  تصریح کرد: یکی از حوزه‌های بسیار مهم که دانشگاه برای جلب حمایت به خیرین معرفی می‌کند، حمایت از به سازی و ارتقای کیفیت خوابگاه‌های دانشجویی است.

مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران با اشاره به اینکه بخش بزرگی از حامیان دانشگاه را اساتید، کارکنان، بازنشستگان، دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه تهران تشکیل می‌دهند، یادآور شد: همزمان با هفتمین جشنواره تجلیل از خیرین و واقفین دانشگاه تهران به ۱۷ نفر از این نیکوکاران تندیس احسان، ۲۷ نفر لوح احسان، ۱۲۰ نفر نشان زرین و ۱۰۶ نفر نشان سیمین حامیان دانشگاه تهران تعلق می‌گیرد.

سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی و عضو هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران، سید سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو مجمع عمومی بنیاد حامیان دانشگاه و  سید محمد مقیمی رییس دانشگاه و رئیس هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران در این جشنواره حضور دارند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا