ورزش

 هندبال نوجوانان جهان؛ شکست دختران ایران برابر مقدونیه 


به گزارش ایرنا، نوجوان دختر ایران در پایان سومین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی جهان با نتیجه ۳۱ بر ۱۹ مقابل مقدونیه شمالی میزبان این مسابقات مغلوب شد.

تیم نوجوانان دختر ایران که اولین حضور خود در رقابت‌های قهرمانی جهان را تجربه می‌کند پیش از این موفق شده بود با پیروزی مقابل ازبکستان و سنگال صعود خود به جمع ۱۶ تیم برتر جهان قطعی کند.

نمایندگان ایران با شکست مقابل مقدونیه شمالی در رده دوم گروه خود قرار گرفتند و باید روز چهارشنبه ۱۲ مردادماه از ساعت ۱۸ و ۵۰ دقیقه مقابل ایسلند صف‌آرایی کنند.

نیمه نخست دیدار دختران ایران مقابل میزبان رقابت‌های قهرمانی نوجوانان دختر جهان با نتیجه ۱۱ بر ۸ به سود مقدونیه شمالی به پایان رسیده بود.

نگین رحمانی دومین گلزن ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان در دقایق نخستین نیمه اول با مصدومیت از ناحیه مچ پا مجبور به ترک زمین مسابقه شد و همین امر هم تاثیر بسزایی در ادامه روند بازی برای دختران داشت.

آسمان بدوی، سعیده غضنفری، مائده عشاق، شقایق چراغی، هانیه قراگزلو، نسترن فراهانی، زهرا فتوتی، سبا زنگنه، تینا کیهانی، هانیه شاه ویسی، فاطمه احمدی، آرزو بهمئی، فاطمه مریخ، شهرزاد نصوحی، نگین رحمانی، الناز یار محمدتوسکی ترکیب تیم ملی هندبال نوجوانان دختر ایران در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ به میزبانی مقدونیه شمالی را تشکیل می‌دهند.

غلامعلی اکبرآبادی (مدیر فنی)، فاطمه محمدخانی (مربی)، مریم رضاییان (سرپرست) و اکرم حبیب‌لو (فیزیوتراپ) به عنوان کادر فنی تیم ملی هندبال نوجوانان دختر ایران در مسابقات قهرمانی جهان حضور دارند.

ملی‌پوشان ایران با کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کردند.

همچنین میترا نوری ناظر فنی رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۲۲ در جریان مسابقات این رویداد در مقدونیه شمالی حضور یافته است. نوری به عنوان ناظر فنی فدراسیون جهانی هندبال تا کنون در دیدارهای کره و سوئیس، رومانی و گینه، سوئیس و الجزایر، هلند و گینه، استرالیا و ایسلند، آرژانتین  واسپانیا حضور داشته است.

این برای نخستین بار در تاریخ هندبال آسیا به شمار می‌رود که یک زن در مسابقات قهرمانی جهان به عنوان ناظر فنی انتخاب شده است.

میترا نوری از سال ۲۰۱۵ به‌عنوان ناظر فنی در مسابقات قاره آسیا شروع کرد و برای نخستین بار به عنوان یک ناظر زن از قاره آسیا به مسابقات قهرمانی جهان دعوت می‌شود. نوری هم‌ اکنون عضو هیئت رئیسه فدراسیون هندبال ایران و رئیس کمیته توسعه فدراسیون هندبال آسیا است.

رقابت‌های هندبال قهرمانی جهان دختران نوجوان از هشتم تا ۱۹ مرداد با حضور ۳۲ تیم به میزبانی مقدونیه شمالی برگزار می شود.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا