سیاست

وزیر نفت به نمایندگان مجلس پاسخ می‌دهد


به گزارش روز دوشنبه خبرنگار سیاسی ایرنا، جلسات علنی مجلس در این هفته و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد و سؤال های‌ قندعلی ورناصری نماینده مسجد سلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا(یک فقره) و جلال محمودزاده نماینده مهاباد (یک فقره) از وزیر نفت در دستور روز سه‌شنبه است.

گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان و گزارش این کمیسیون در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی نیز در دستور صحن علنی قرار دارد.

همچنین گزارش شور دوم کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مورد طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، گزارش این کمیسیون در مورد طرح الحاق یک تبصره به قانون بیمه محصولات کشاورزی و گزارش این کمیسیون درباره لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر نیز در دستور جلسه این هفته قرار دارد.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد، لایحه اصلاح ماده (۸) قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل نیز برای دستور جلسه این هفته پیش بینی شده است.

همچنین گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تغییر ساعت رسمی کشور و گزارش این کمیسیون درباره طرح مدیریت تعارض منافع، گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص لایحه مقاوله نامه بازرسی کار و گزارش این کمیسیون درباره لایحه تصویب مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی نیز برای دستور جلسه این هفته پیش بینی شده است.

گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در مورد طرح اصلاح و الحاق موادی به قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان، گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت براجرای اصل(۴۴) قانون اساسی در مورد لایحه تأسیس نهاد مستقل تنظیم‌گر بخش برق، گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه موافقتنامه همکاری اقتصادی و تجاری بین دولت‌های ساحلی خزر، گزارش شور دوم کمیسیون صنایع و معادن درخصوص طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار و تقاضای فوریت لایحه تمدید مهلت مقرر در تبصره های (۱) و (۲) ماده(۲) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی نیز در دستور هفته جاری  قرار دارد.

موارد زیر نیز در دستور هفته جاری قرار دارد:

۱ . گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی‌وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور

۲ . انتخاب نمایندگان ناظر در مجامع و شوراها

۳ . گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان ملی استاندارد ایرا

۴ . گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در خصوص ” موارد اعلامی نقض اصول(۷۷) و (۱۲۵) قانون اساسی در موضوع سند ۲۰۳۰ “

۵ . گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه احداث پتروشیمی الوند

۶ . گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از پرداخت حقوق های نامتعارف در دستگاههای اجرایی

۷ . گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی مغایرت های قانونی در نحوه انتخاب و انتصاب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار

۸ . گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان سنجش آموزش کشور از سال


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا