طنز و کاریکاتور

پایگاه خبری شیرین طنز – در جلسه سیاستگذاری جشنواره شعر «طنز پهلو ۶» چه گذشت؟

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه آثار جشنواره «طنز پهلو ۶» باید به کتاب تبدیل شود، گفت: مستندی نیز از این جشنواره به عنوان تاریخ شفاهی حوزه طنز تهیه شود.

به گزارش شیرین طنز، به نقل از خبرنگار مهر، رضا ثقتی بعد از ظهر سه شنبه جلسه سیاستگذاری جشنواره شعر «طنز پهلو ۶»، کیومرث صابری فومنی را یک ظرفیت بومی و محلی در تراز ملی عنوان و اظهار کرد: امروز نیازمند تقویت گفتمان‌ها در سطح جامعه هستیم.

وی با بیان اینکه باید به یک گفتمان یکسان و واحد در جامعه برسیم که در حوزه ادبیات زبان طنز می‌تواند این جایگاه را داشته باشد، افزود: زبان طنز توانایی پیوند زدن گفتمان‌ها، فرهنگ‌ها و افکار را دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه با استفاده از زبان طنز می‌تواند انتقادها را بدون رنجیده خاطر شدن کسی بیان کرد، گفت: در دیدار طنزپردازان با وزیر ارشاد یادی از مرحوم «گل آقا» شد و درخواست برگزاری بزرگداشتی در سطح ملی برای این چهره طنزپرداز شد.

وی به اقدامات انجام شده در این راستا اشاره و با بیان اینکه پیگیری‌هایی برای دیدار اعضای ستاد بزرگداشت جشنواره طنز پهلو با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده است، افزود: در تلاش هستیم که این دیدار در هفته منتهی به برگزاری این جشنواره انجام شود.

ثقتی ادامه داد: یکی از گلایه‌ها و نواقص به برگزاری چنین جشنواره‌ها و مراسم بزرگداشتی تعدد سخنران بوده که باید با مدیریت و برنامه ریزی در این زمینه بهترین اقدام صورت گیرد.

وی همچنین اضافه کرد: یکی دیگر از اقداماتی که در سال‌های گذشته مغفول مانده و امسال باید به سرانجام برسد موضوع کتاب مجموع آثار برگزیده در دوره‌های گذشته این جشنواره است که باید با تعیین هیئت تحریریه اقدامات لازم برای جمع بندی و انتشار آن انجام شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای اطلاع رسانی و بازتاب برگزاری این جشنواره، ادامه داد: این جشنواره باید در قالب یک مستند نیز تولید و به عنوان یک تاریخ شفاهی در حوزه طنز ارائه شود.

ثقتی اضافه کرد: مسئولان فومن نیز با توجه به اینکه امسال این شهرستان میزبان چند همایش ملی هستند باید همکاری لازم برای مرمت و بازسازی سالن آمفی تئاتر مجمع فرهنگی هنری سید الشهدا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن داشته باشند.
لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا