طنز و کاریکاتور

پایگاه خبری شیرین طنز – «طنزهای انتخاباتی» اسماعیل امینی به چاپ ۲ رسید

کتاب «گاو از بزرگان است!» نوشته اسماعیل امینی شامل طنزهای انتخاباتی این‌نویسنده توسط انتشارات سروش به چاپ دوم رسید.

به گزارش شیرین طنز، به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش، کتاب طنزهای انتخاباتی «گاو از بزرگان است!» اثر اسماعیل امینی به‌تازگی توسط انتشارات سروش به چاپ دوم رسیده است.

این کتاب که به مسائل و مشکلات جاری جامعه با زبان طنز می‌پردازد.

در بخشی از این‌کتاب آمده است:

«سیاست وقتی به درد روزنامه‌نگار می‌خورد که نان و آب داشته باشد و آن هم موقع انتخابات و تقسیم مناصب و غنائم است، یعنی در زمان برّه‌کُشان و پیچیدن بوی دل‌انگیز کباب و جوجه‌کباب در محافل و مجامع تبلیغاتی و سیاسی و جناحی و حزبی! یعنی همان موقعی که دستگاه مشترک مورد نظر در دسترس است و همه مردمی می‌شوند و مقامات کمیاب و نایاب به میان مردم می‌آیند و مسئولان گره بر پیشانی و اخم بر ابرو، لبخند می‌زنند و مهربان می‌شوند.

در همین دوران کوتاه پیش از هر انتخابات که مانند دوران کوتاه نامزدی، پر از لبخند و شیرینی و مهمانی و حرف‌های قشنگ است و نامزدها دست در دست هم روی ابرها کاخ‌های رویایی می‌سازند…»

چاپ دوم این‌کتاب با ۱۶۳ صفحه، شمارگان ۳۰۰ نسخه و قیمت ۵۰ هزار تومان منتشر شده است.

معرفی نویسنده

اسماعیل امینی از دهۀ شصت به‌صورت تخصصی در عرصۀ طنز فعالیت می‌کند و با سالنامۀ گل‌آقا همکاری می‌کرده است. تحقیقات او به‌دلیل کمبود منابع طنز، بسیار با اهمیت است. وی رتبۀ نخست در بخش پژوهش جشنوارۀ بین‌المللی طنز را به خود اختصاص داده است.

امینی دارای مدرک دکترای ادبیات و مدرک درجه یک هنری در رشتۀ شعر از شورای عالی ارزشیابی هنرمندان است. او علاوه بر تدریس در دانشگاه، با مطبوعات همکاری کرده و داوری جشنواره‌های متعددی ازجمله جشنوارۀ شعر فجر را برعهده داشته است.

همچنین وی کارشناس ادبی ارگان‌هایی مانند حوزه هنری، اداره فرهنگ و ارشاد و شهرداری بوده است.( شعر هیأت)

پویش کتابخوانی ۲۰و۲۰ «اسماعیل امینی»


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا