جامعه

پلیس‌راه همدان: ۶۰ دوربین هوشمند برای پوشش کامل راه‌های استان نیاز است


سرهنگ «رضا عزیزی» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۶۶ دوربین در جاده های استان همدان نصب و راه اندازی شده که در صورت نصب ۲۰ دوربین دیگر محورهای ارتباطی مهم استان تحت پوشش سامانه کنترل هوشمند ترافیکی درخواهند آمد.

وی افزود: در صورت تخصیص 60 دوربین نظارتی هوشمند به استان همدان، علاوه بر محورهای اصلی تمامی محورهای فرعی و روستایی استان تحت پوشش سامانه کنترل و نظارت هوشمند برای ثبت تخلفات رانندگی قرار می گرفت.

 رییس پلیس راه استان استان همدان گفت: کارشناسان پلیس راه و سازمان راهداری با بررسی محورهای اصلی ارتباطی، مکان های مناسب برای نصب دوربین های نظارتی هوشمند را مشخص می کنند که برهمین اساس 20 نقطه در طول جاده های استان همدان برای این مهم انتخاب شده است.

به گفته سرهنگ عزیزی، مسیرهای ارتباطی آورزمان نهاوند، تویسرکان و غارعلیصدر کبودرآهنگ محورهای انتخاب شده برای نصب دوربین های جدید هوشمند ثبت تخلفات رانندگی است.

وی افزود: درحال حاض1ر مجموع ۶۶ دوربین هوشمند موجود در جاده های استان همدان، چهار دستگاه آن به دلیل ایراد فنی، تخریب و یا سرقت از کار افتاده است.

به گفته رییس پلیس راه استان استان همدان، میانگین سرعت تردد خودرو در جاده های برون شهری کشور ۸۲ کیلومتر در ساعت است که این رقم در جاده های استان همدان ۸۸.۵ کیلومتر (۶.۵ کیلومتر بیشتر از میانگین کشوری) ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، استان همدان دارای بیش از پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه شامل سه هزار و ۳۵۹ کیلومتر راه روستای، یک هزار و ۵۴ کیلومتر راه فرعی، ۹۴۰  کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۸۵ کیلومتر آزاد راه می شود که ۲ درصد راه های روستایی، ۲.۵ درصد راه های فرعی، سه درصد از آزاد راه ها و سه درصد از راه اصلی و شریانی کشور در استان همدان واقع شده است.

۱۹۳ نفر طی هفت ماهه نخست سال گذشته براثر  ۱۶۰ فقره سانحه رانندگی در استان همدان جان خود را از دست دادند که این آمار در مدت مشابه سال جاری به ۲۱۷ نفر در ۱۹۶ فقره سانحه افزایش یافته است.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا