فرهنگ

پلیس: به پرونده هیچ‌کس ویژه رسیدگی نمی‌کنیم


سرهنگ “جلیل موقوفه‌ای” روز دوشنبه افزود: گاهی در برخی پرونده‌ها که متعلق به افراد شناخته شده یا اصطلاحاً سلبریتی است، ما شاهد این موضوع هستیم که جزئیات حادثه از سوی خود این افراد اطلاع‌رسانی می‌شود و همین موضوع نیز به سبب شهرت فرد مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در ماجرای سرقت اخیر از خانه یک بازیگر در محله “نیاوران” رسیدگی به پرونده این سرقت نیز همچون دیگر سرقت‌ها در دستور کار قرار دارد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پلیس در هیچ‌یک از موارد هویت مالباخته یا شاکی را اعلام نمی‌کند اما حال که فرد مذکور خود دست به اعلام این موضوع زده‌ است، خوب است که همین موضوع بهانه‌ای شود تا ما از ظرفیت هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های ساخته شده برای ارتقا امنیت و ایمنی کمک بگیریم.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اعلام کرد: متاسفانه خانه این خانم بازیگر، فاقد کمترین تجهیزات و امکانات تامین امنیت بود، پنجره‌ها در طبقه اول بدون حفاظ بوده و ساختار و معماری بالکن نیز به گونه‌ای بود که عملا تبدیل به یک پلکان برای سارقان شده بود. یکسری موارد ممکن است مربوط به معماری باشد، اما موارد بسیاری از جمله ارتقای امنیت خانه باید از سوی خود صاحبخانه مورد توجه قرار بگیرد که اینگونه نبود.

موقوفه‌ای بیان داشت: پلیس قطعاً به وظیفه خود در مورد رسیدگی به این پرونده همچون دیگر پرونده‌ها عمل خواهد کرد. اما باید بدانیم که جرائم از سرقت گرفته تا موارد دیگر یک بعدی نیستند و باید چندین عامل دست به دست هم بدهند.

وی گفت: من به این بازیگر کشورمان پیشنهاد می‌دهم حالا که مردم را در جریان سرقت از خانه‌شان قرار داده، موارد ایمنی و ضعف‌های ایمنی خانه را نیز بیان کند تا شاید مردم با کمک از این موارد توجه بیشتری به ایمنی منازل‌شان داشته باشند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا