دانش

پویش #فخر_ایران به مناسبت چهلم شهید فخری زاده

به گزارش روز پنجشنبه داده‌کاوی ایرنا، کاربران شبکه های اجتماعی همزمان با چهلم شهید فخری زاده در توییتر، اینستاگرام و همچنین تلگرام یاد و نام این دانشمند برجسته را گرامی داشته و دلنوشته ها و تحلیل های خود در ارتباط با جایگاه شهید فخری زاده و ترور ناجوانمردانه ایشان در قالب توییت و پست منتشر کردند.

در آستانه چهلم شهید فخری زاده نیز، کاربران توییتر با ایجاد هشتگ #فخر_ایران، دوستداران و همفکران شهید فخری زاده را برای شرکت در این پویش مجازی دعوت کردند.

موضوع انتقام سخت نیز از دیگر محورهایی بود که همزمان با چهلم شهید فخری زاده و سالگرد شهید سلیمانی، مورد بحث و تحلیل کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت. یکی از کاربران در این ارتباط با بازنشر سخنان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان نوشت:سید حسن نصرالله : “ترور شهید فخری‌زاده یک عملیات امنیتی بود و اگر ایران می‌خواست به آن پاسخ نظامی بدهد همان ساعت یا روز اول داده بود ولی ترور امنیتی باید پاسخ امنیتی بگیرد” 

تقارن ترور شهید فخری زاده با سالگرد شهید قاسم سلیمانی نیز بارها در توییت کاربران مورد توجه قرار گرفت و کاربران توییتر دلنوشته های توصیفی خود را در این باره منتشر کردند.

محور قابل توجه دیگری پیرامون چهلم شهید فخری زاده، آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی همزمان با چهلم شهید فخری زاده بود که کاربران زیادی این اتفاق را ثمره خون شهید فخری زاده عنوان کردند.

در ادامه مهمترین توییت هایی که در هفته منتهی به ۱۷ دی ماه در توییتر پربازدید شد، تحلیل و جمع بندی شده است:

اشاره به تقارن سالگرد شهادت شهید سلیمانی با چهلم شهید فخری زاده

گروه دیگری از کاربران نیز تقارن شهادت شهید قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی ابومهندس با چهلم شهید فخری زاده و ارتحال آیت الله مصباح یزدی را غمگسارانه خوانده و نوشته های احساسی در این خصوص توییت کردند: چهار داغ سنگین و بی جبران در یکسال یک سالِ سخت تر از هزار سال… شهید حاج قاسم سلیمانی شهید حاج محسن فخری زاده آیت الله محمد یزدی ره و علامه مصباح ره #HERO #مرد_میدان 

کابری دیگر نیز در نوشته ای احساسی در آستانه چهلم شهید فخری زاده نوشت:تو روح دماوندی نگاه سر به‌زیرش در یگانه عکس او هی داغ پشت داغ مهمان دل ماست از لشکر داغدار باید ترسید… #شهید_محسن_فخری_زاده

یکی دیگر از کاربران نیز با استفاده از هشتگ #HERO #مرد_میدان نوشت: برای تحقق انتقام خون حاج قاسم و شهید فخری زاده باید تلاش کنیم و غلبه ی نرم افزاری بر استکبار و اخراج آمریکا از منطقه در همین راستاست. #HERO #مرد_میدان

کاربر دیگری درباره ادامه دادن راه شهید فخری زاده و شهید قاسم سلیمانی نوشت:برای ادامه دادن راه شهید فخری زاده، باید قوی شویم و برای ادامه دادن راه شهید سلیمانی، باید متحد شویم #مرد_میدان

یک کاربر توییتر نیز با استفاده از هشتگ #HERO دربراه این تقارن نوشت:خدایا چقدر باید سخت تر بشه تا زمان ظهور فرابرسه؟ ایام فاطمیه سالگرد حاج قاسم #HERO چهلم شهید فخری زاده .

یکی از کاربران پویش مردمی مرد میدان شهید قاسمی سلیمانی نیز، درباره مصادیق مرد میدان از شهید سلیمانی و شهید فخری زاده نام برد و نوشت: #مرد_میدان بودن یعنی در هر شغل درهر پست و مقام مطیع ولی فقیه باشی. حامی ولایت باشی. مثل سردار مثل شهید فخری زاده مثل #علامه_مصباح #HERO.

پویش #فخر_ایران به مناسبت چهلم شهید فخری زاده

ایجاد پویش مردمی فخر ایران از جمله اقداماتی بود که به مناسبت چهلم شهید فخری زاده در شبکه های اجتماعی شکل گرفت. کاربری در این باره نوشت: هم‌زمان با اربعین شهادت دانشمند انقلابی شهید دکتر محسن فخری‌زاده، به پویش #فخر_ایران بپیوندید.  گویا قرار شده بعد از پایان این پویش که تا الان بیش از ۶۰هزار نفر پتیشنش رو امضا کردند، متن طومار به‌علاوه امضاها، به مراجع حقوقی داخلی و بین‌المللی ارائه بشه.

غنی سازی ۲۰ درصدی؛ ثمره خون شهید فخری زاده

گروهی از کاربران توییتر در آستانه چهلم شهید فخری زاده، آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی را ثمره خون این دانشمند و شهید هسته ای عنوان کردند. کاربری در توییتر نوشت:آغاز غنی سازی ۲۰٪در فردو علی‌رغم مخالفتِ صریح یکی از بانیان برجام شروع شد! خروجیِ غنی‌سازی ۲۰٪ را می‌توان زودتر از آن چیزی که فکر می‌کنیم بگیریم. یکی از پاسخ‌ها به ترور، تسریع در روند بازیابی و پیشرفت صنعت هسته‌ای کشور است. روحِ شهید فخری زاده شاد.

علی خضریان نماینده دوره یازدهم مجلس نیز در این زمینه توییت کرد: به برکت خون شهیدان علی‌الخصوص شهید #محسن_فخری_زاده، بالاخره براساس مصوبه #مجلس، بار دیگر غنی‌سازی ۲۰ درصد در کشور آغاز شد. بی‌اثر کردن و خنثی‌سازی #تحریم با تولید قدرت داخلی و ارسال پیام اقتدار ملی در سطح بین‌المللی حاصل خواهد شد. پیش به سوی #ایران_قوی… 

کاربر دیگری نیز درباره تقارن غنی سازی ۲۰ درصدی یا چهلم شهید فخری زاده نوشت: تقارن استحصال و برداشت نخستین مقادیر اورانیوم با غنای ۲۰درصد پس از برجام در مرکز غنی‌سازی فوردو، با چهلمین روز شهادت دکتر #محسن_فخری‌زاده را باید به فال نیک گرفت. رضوان الله علیه.

یک کاربر توییتر نیز تقارن غنی سازی و چهلم شهید فخری زاده را اینطور تحلیل کرد: از برکت خون شهیدان سلیمانی و فخری زاده، ورق برگشت. سخنگوی دولت: فرآیند غنی‌سازی ۲۰ درصد در فردو آغاز شد.  

کاربر دیگری که خود را اعتدالگرا نامیده، در این باره نوشت: به برکت خون شهید #فخری_زاده دروغگویان رسوا شدند و مشخص شد ادعای تعطیلی #صنعت_هسته_ای، تهمتی بیش نبوده است.

کاربری با نام مستعار نیز درباره رابطه ترور شهید فخری زاده و پیشرفت برنامه های هسته ای ایران نوشت: اسرائیل و عربستان به هر دری زدند تا جلوی توافق هسته ای جمهوری اسلامی را بگیرند، اما موفق نشدند، ‌اکنون ترور فخری زاده توسط اسرائیلی ها، و هیچ ترور دیگری نمیتواند جلوی پیشرفت و حرکت سانتریفیوژهای برنامه هسته ای را بگیرد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا