فرهنگ

پیشنهاد یک ناشر به نامزدهای انتخابات: کاغذ تبلیغاتتان را به ناشران بدهید

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، حجت الاسلام هادی شیرازی، مدیر انتشارات خط مقدم در جمع خبرنگاران با اشاره به کمبود و گرانی کاغذ در بازار گفت: به دلیل کمبود و گرانی کاغذ نتوانسته‌ایم نیاز بازار برای چاپ مجدد کتاب‌هایمان را پاسخ دهیم.

وی افزود: در ابتدای فصل تابستان درخواست کتاب خوب رو به افزایش است ولی متاسفانه با توجه به بحران کمبود کاغذ، نتوانسته‌ایم به این نیاز اهل فرهنگ و عموم مردم به شایستگی پاسخ دهیم.

حجت‌الاسلام شیرازی اظهار داشت: بیش از ۱۰ عنوان کتاب جدید آماده انتشار داریم، ولی از ابتدای امسال هیچ سهمیه کاغذی به انتشاراتی‌ها تعلق نگرفته و بازار کاغذ آزاد نیز دچار آشفتگی است و کاغذ آزاد به قیمت مناسب پیدا نمی‌شود.

وی ادامه داد: همه این مشکلات باعث شده‌اند نه تنها نتوانیم کتاب‌های جدیدمان را به بازار عرضه کنیم که حتی درخواست تجدید چاپ کتاب‌های پر فروشی مانند «بیست و هفت روز و یک لبخند»، «ایرانی‌ها آمدند» و «ابوباران» نیز بی پاسخ مانده‌اند.

حجت‌الاسلام شیرازی در پایان گفت: برای پاسخ به نیاز اهل فرهنگ و هنر و مخاطبان ادبیات پایداری به کاندیداهای انتخابات شورای شهر و ریاست‌ جمهوری پیشنهاد می‌دهیم به جای استفاده از کاغذ در تبلیغات شهری، کاغذ مورد استفاده خود را برای انتشار کتاب در اختیار انتشاراتی‌ها قرار دهند.

انتهای پیام/لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا