ورزش

چشم به شکست استقلال داریم/ هیچ مربی عاقلی لیست ورودی و خروجی نمی‌دهد/ به یک تیم کمک شد تا جلوتر از ما باشد


خبرگزاری میزان – یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در حاشیه تمرین امروز سرخ‌پوشان پایتخت صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*بازی اول با پیکان داریم که باید قدرتمندانه بازی کنیم و سه امتیاز را بگیریم. ما فصل گذشته هم از جام حذفی کنار رفتیم. مقابل آلومینیوم در نیمه اول هجومی بازی کردیم و یکی از نیمه‌های خوب فصل بود. در نیمه اول گل خوردیم، اما حریف فقط در سه صحنه به دروازه ما نزدیک شد و با اشتباه خودمان این اتفاقات رخ داد.

*جام حذفی تک بازی است و نمی‌توان اشتباه‌ها را جبران کرد. بعد از بازی خیلی ناراحت و اذیت شدیم، زیرا انتظار نداشتیم مقابل هواداران‌مان اینگونه شود.

*بازیکنان و کادر خیلی ناراحت بودند و هواداران هم خیلی اذیت شدند. شرایط کسب امتیازی ما نسبتا بد نبود و مثل فصل گذشته عمل کردیم. استقلال ۶ امتیاز بیشتر از ما دارد، اما خیلی امید داریم.

*همچنان مدعی قهرمانی هستیم

*۶ بازی خیلی حساس را در پیش داریم و مهم‌ترین بازی ما هم در این بازی‌های باقی مانده، بازی اول با پیکان است که باید با قدرت بازی کنیم و سه امتیاز را کسب کنیم و همچنان مدعی قهرمانی باشیم.

*باید با همدلی و اتحاد و تمرینات بیش‌تر و یکدلی برای گرفتن تمامی امتیاز‌ها به میدان برویم. خودم به این بازیکنان واقعا امیدوار هستم و از هواداران می‌خواهم همانطور که تا به حال این تیم را حمایت کردند، ما را حمایت کنند. تمام این قهرمانی‌ها بدون هیچ شک و تردیدی به خاطر این هواداران بوده و ما بیش‌تر وسیله بودیم.

*امیدوارم بازی‌های باقی مانده در این فصل را با یکدلی و حمایت بیش‌تر بتوانیم به خوبی و خوشی به پایان برسانیم. مهم این است که چشم به بازی استقلال هم داشته باشیم و امیدوار باشیم که امتیاز‌هایی را از دست بدهند. با این حال همیشه گفتم که باید تمرکز ما روی کار خودمان باشد و خودمان بتوانیم بازی‌ها را ببریم و ان‌شاءالله که بتوانیم جواب زحمات هواداران را به خاطر این همه انرژی و حمایتی که دشتند، بدهیم و در نهایت شرمنده آن‌ها نشویم.

*پرسپولیس از نظر پرداختی با اختلاف در انتهای جدول قرار دارد

*در مورد مشکلات مالی صحبت‌های زیادی شده است. این مشکلات همیشه بوده است و هنوز هم وجود دارد. با توجه به شرایطی که وجود دارد، نمی‌خواهم درباره این مسائل صحبت کنم. اگر بخواهیم درصد پرداختی بازیکنان را رتبه بندی کنیم، تیم پرسپولیس با اختلاف در انتهای جدول قرار دارد.

*تا الان ۵۰ درصد دریافتی داشتیم البته من مقدار بیش‌تری پول گرفته‌ام که حدود ۶۵ درصد است که آن هم به خاطر شرایط قراردادم بود. تمرکز ما روی کار فنی خودمان است و امیدواریم این مسائل مالی روزی برطرف شود. با توجه به بحث خصوصی‌سازی، فکر می‌کنم در سال‌های آینده شاهد این مشکلات نباشیم.

*ما در حال حاضر حساسیتی نسبت به مسائل مالی نداریم و از نظر نتیجه هم نتوانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم و من از نتایج راضی نیستم، اما امیدوارم در ۶ بازی پایانی لیگ برتر شرایط بهتری رقم بزنیم و این مسائل مالی هم حل خواهد شد.

*چرا فقط درباره نقل و انتقالات پرسپولیس صحبت می‌شود؟

*یک سری اولویت‌هایی داشتیم و بحث ما در فصل پیش این بود که با بازیکنان تیم ملی تمدید شود که این اتفاق رخ نداد و مشکلات زیادی برای تیم به وجود آمد. من این فصل به باشگاه اعلام کردم که با بازیکنان ملی‌پوش تمدید شود. در حال حاضر تمدیدی نداشتیم، اما صحبت‌هایی انجام شده است.

*من مربی کم‌تجربه‌ای نیستم و ۶ هفته حساس را در پیش داریم و هیچ مربی عاقلی لیست ورودی و خروجی نمی‌دهد و من هم لیستی ندادم. من سوال دارم؛ الان ۱۶ تیم لیگ برتری وجود دارد، چرا فقط درباره نقل و انتقالات پرسپولیس صحبت می‌شود؟ این مسائل بودار است و فکر می‌کنم چیزی جز برهم زدن تمرکز تیم ما ندارند. در این مقطع حساس دلیلی ندارد برای فصل بعد لیست ورود و خروج بدهم.

*در مورد تیم‌های دیگر یک کلمه هم صحبت نمی‌شود. برای ما هم الان موردی برای برهم زدن تمرکز بازیکنان ندارند. ما لیستی برای فصل بعد یا امسال نداده‌ایم و باید به موقع در مورد این مسایل صحبت کنیم. فعلا ۶ بازی حساس داریم. بحث تمدید قرارداد ملی پوشان هم برای نیم فصل دوم بوده که به باشگاه گفتم آن‌ها را تمدید کنند.

*چرا به فهرست سایر باشگاه‌ها نمی‌پردازند

*در حال حاضر زمان این نیست که بخواهیم بگوییم چه بازیکنی را بگیریم و چه بازیکنی را در لیست خارج کنیم. سایر تیم‌ها هم لیست خروجی و ورودی دارند چرا در مورد آن‌ها صحبت نمی‌شود. حرف شما را هم قبول دارم خیلی‌ها دوست دارند بدانند که کدام بازیکنان می‌آیند و کدام بازیکنان می‌روند، اما الان زمان این صحبت‌ها نیست.

*برخی سایت‌ها لیست ورودی و خروجی خودشان را دارند و از تراوشات ذهنی خودشان استفاده کرده‌اند. چرا فقط در مورد تیم ما این صحبت‌ها می‌شود. آیا باشگاه بزرگ دیگری در این لیست نیست؟ درست است که پرسپولیس بزرگ‌ترین است، اما چرا به فهرست سایر باشگاه‌ها نمی‌پردازند. تیم‌های دیگر هم نقل و انتقالات دارند.

*از باشگاه می‌خواهم برای هزینه درمان به آل‌کثیر کمک کند

*فکر می‌کنم وحید امیری دو سه هفته دیگر کار دارد و تازه نرم دوی را آغاز کرده و باید بعد از یکی دو هفته مجددا ام آر‌ ای بگیرد تا وضعیتش مشخص شود.

*آل‌کثیر خیلی دوست داشت بعد از مصدومیت به ما کمک کند که از او بخاطر این حس کمکش تشکر می‌کنم، اما بعد از مصدومیتش خیلی اذیت شد و خوشبختانه به این نتیجه رسید که باید عمل کند. خودش می‌خواهد که در کشوری دیگر عمل جراحی شود و انتظار دارد که باشگاه هم برای مسایل مالی به او کمک کند. من هم از باشگاه می‌خواهم هر کمکی از دستش بر می‌آید انجام بدهد که این مشکل هم حل شود.

*گفتم اگر قضاوت سیدعلی یکطرفه نبود فوتبال را کنار می‌گذارم

*در بحث داوری امسال باید روند کلی‌شان را ببینید. صحبت کردن در مورد آن سخت است. البته به جز یک تیم مشکلات زیادی خیلی از تیم‌ها داشتند. هفته‌های پایانی خیلی تاثیرگذار است و تصمیم‌هایی که گرفته می‌شود روی سرنوشت تیم‌ها تاثیر می‌گذارند. امیدوارم با انتخاب خوب و بهتر داوران بتوانند این ۶ هفته را بدون مشکلی قضاوت کنند.

*در جلسه کمیته انضباطی که ۶ جلسه محرومم کردند، گفتم شما دو، سه داور بی طرف بگذارید و من صحنه‌های داوری را بیاورم اگر آن‌ها گفتند قضاوت سیدعلی یکطرفه نبود من فوتبال را کنار می‌گذارم، اما این کار را نکردند و شدیدترین جرایم را برایم در نظر گرفتند و سیدعلی هم تبرئه شد.

*صحنه زیاد است مثال بگویم، آوانتاژ‌هایی که نداد. تیم را از زیر فشار در آوردیم و داور زمانی که توپ به بازیکن ما رسید، سوت زده و بازی را متوقف کرده است. یا مثل خطایی که اوایل بازی روی خطای نعمتی را گرفته در حالیکه تیم ما حمله می‌کرد با اعلام یک خطای بی مورد حریف را از زیر فشار در آورد. صحنه زیاد است.

*سیلوا باید اخراج می‌شد، اما یک کارت زرد هم نگرفت. ترابی را زد کارت نگرفت، تمیرف را زد کارت نگرفت. مشکلات زیاد بود یکی دو تا نبود باید بنشینیم و صحنه‌ها را ببینیم. فوتبالی‌ها و داوران می‌فهمند من چه می‌گویم در مورد چه صحبت می‌کنم و شاید افرادی عادی متوجه نشوند. آنکه یک سال هم در فوتبال بوده می‌داند داوری چطور بوده است.

*زمانی پرسپولیس پول آب معدنی هم نداشت

*تغییرات زیاد بود مقداری به تغییرات سیستمی که داشتیم و مقداری هم به مصدومیت نفرات برمی‌گشت، نتوانستیم زوجی که باید انتخاب کنیم. در هر صورت فکر می‌کنم در مجموع می‌توانستیم ثبات را بیشتر کنیم، اما مصدومیت‌ها و مسایلی که پیش آمد کارمان را سخت کرد.

*فصل گذشته قبل از شروع فصل بحث تمدیدی‌ها نورالهی، مقانلو و کنعانی در هر سه خط هافبک، دفاع و فوروارد ما بازیکنان تاثیرگذار بودند. وقتی سه بازیکن تیم ملی از دست می‌دهید چه باید کرد؟ باید در قواره آن‌ها بازیکن می‌گرفتیم که پول و امکاناتی نداشتیم که چنین بازیکنانی را بگیریم.

*از دوسال پیش چرتکه بیندازید تا الان ۸-۹ بازیکن اینگونه از دست دادیم و باید پول زیاد بدهید و هزینه زیادی دارد. چنین مشکلاتی داشتیم. زمانی بودن که پول آب معدنی نداشتیم. بازیکنان فسخ کرده را می‌توانستیم جذب کنیم. اگر گوهری با نفت آبادان فسخ نکرده بود او را هم نمی‌توانستیم بگیریم.

*بودجه باشگاه اجازه جذب بیرانوند و نیازمند را نمی‌دهد

*با بیرانوند و نیازمند صحبت‌هایی شده بود، اما بودجه باشگاه اجازه نمی‌دهد. الان هم مشکل داریم مگر اینکه پول بورس به باشگاه بیاید. ما چنین مشکلاتی برای جذب بازیکن داشتیم. از دوسال پیش هم بازیکنان جدیدی که گرفتیم همان‌ها را قهرمان کردند و هم به فینال آسیا رسیدیم، اما پارسال شرایط سخت شده بود و فقط بازیکنان فسخ کرده بودند را می‌گرفتیم.

*یکسری بازیکنان مثل نعمتی و فرشاد فرجی رفتند خانه شان را فروختند و پول رضایت نامه شان را دادند، اینگونه به پرسپولیس آمدند و عاشق تیم بودند. یا اینکه قرارداد نداشتند ما آن‌ها را جذب کردیم. با این حال با همه این مشکلاتی که بود خدا را شکر در کورس قهرمانی هستیم. با صحبت‌هایم نمی‌خواهم حس ناامیدی به هوادران و تیم دست بدهد. هنوز امید داریم و پا پس نمی‌کشیم و تا روز آخر برای قهرمانی می‌جنگیم.

*با احکام انضباطی و داوری به یک تیم کمک شد تا جلوتر از ما باشد

*تمام بازیکنانی که در تیم هستند افتخار می‌کنند که چنین پیراهنی را می‌پوشیدند با دل و جان آمدند و زحمت کشیدند. اتفاقات زیادی باعث شد که الان دوم جدول هستیم، به یک تیم واقعا کمک شد بدون تعارف می‌گویم از احکام انضباطی تا داوری به آن تیم کمک شد.

*شاید قول دادن در فوتبال درست نباشد، اما قول می‌دهم با تمام توان بجنگیم. در فوتبال هیچ صدرصدی وجود ندارد و هیچ مربی نمی‌تواند بگوید قهرمان می‌شویم یا فینال آسیا می‌رویم چنین قولی نمی‌شود داد، اما قول می‌دهیم با تمام توان در ۶ هفته باقی مانده زحمت می‌کشیم. امیدواریم به حمایت آنها.

*مشکل حامد لک برطرف شد و با ما تمرین می‌کند و شرایط خوبی در این چند روز داشته و اگر لازم بوده قطعا کمک کنند.

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا