بین‌الملل

کاهش ۵۴ هزار راننده کامیون در انگلیس طی ۴ سال


خبرگزاری میزان – آمار‌های رسمی نشان می‎دهند که تعداد رانندگان کامیون در انگلیس در ۴ سال گذشته، ۵۴ هزار نفر کاهش یافته است.

به گزارش «ایندیپندنت»، این داده‌ها نشان می‌دهند رانندگان اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون ۳۰ درصد و تعداد آن‌ها ۱۲ هزار نفر کاهش یافته است.

با این حال، بیشتر کاهش کلی به دلیل کاهش ۴۲ هزار راننده انگلیسی در همان مدت بوده است.

کمبود راننده مشکلات بزرگی را برای شرکت‌های انگلیسی و همچنین فروشگاه‎های این کشور ایجاد کرده است که برای حفظ سطح عادی سهام تلاش کرده‎اند.

تاخیر در تحویل بنزین نیز بحران‌هایی را در پمپ بنزین‌های این کشور ایجاد کرده است.

این موضوع باعث ترس مردم از اینکه بدون سوخت بمانند، شده و هجوم رانندگان خودرو‌ها را به جایگاه‌های عرضه سوخت، در پی داشته است.

مشاغل سراسر این کشور با افزایش هزینه‌های جابجایی کالا‌ها مواجه هستند که انتظار می‌رود این هزینه‌ها به مصرف کنندگان منتقل شود.

آخرین آمار‌ها نشان می‌دهند که دستمزد‌های ناکافی و بدتر شدن شرایط برای این افراد باعث کاهش تعداد رانندگان کامیون در انگلیس به ویژه در سال گذشته شده است.

همه گیری ویروس کرونا و برگزیت نیز رانندگان اتحادیه اروپا را بر آن داشته است که از کار در انگلیس دست بکشند.

دفتر آمار ملی انگلیس تخمین زده است که تعداد رانندگان خودرو‌های سنگین شاغل در انگلیس در سال منتهی به ژوئن ۱۷ درصد کاهش یافته و به ۳۶۸ هزار نفر رسیده است.

این در حالی است که تعداد این انندگان در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ بیش از ۳۲۰ هزار نفر بوده است.

سازمان تجارت حمل و نقل انگلیس تخمین زده است که این کشور به ۱۰۰ هزار راننده کامیون دیگر نیاز دارد.

گزارش دفتر آمار ملی انگلیس بر مسائلی که صنعت حمل و نقل بحران زده با آن روبروست، با کاهش نیروی کار، کمبود اتباع اتحادیه اروپا و افزایش هزینه‌ها و خط مشی تعیین شده در پی برگزیت، تاکید می‌کند.

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا