اقتصاد

کرونا نگاه مخالفان توسعه ارتباطات روستایی را تغییر داد


به گزارش ایرنا محمدجواد آذری جهرمی شامگاه جمعه در پایان سفر امروز خود به شهرستان‌های شمال سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه وظیفه ما تلاش برای برقراری عدالت ارتباطی است، گفت: شاید بچه‌هایی که امروز محروم هستند فردا نخبگان آینده‌ساز ما باشند.
وی با اشاره به اینکه شرایط برابر برای تمام بچه‌های ایران زمین باید فراهم شود، افزود: مخالفان توسعه ارتباطات در روستاها از تهمت اجرای برنامه ۲۰۳۰ تا مسائل دیگر را مطرح کردند و وزارت ارتباطات برای این کار تحت فشار قرار گرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما در سیستان و بلوچستان هستیم تا کار ارتباطات روستایی این استان را تمام کنیم و شیرینی آن کام مردم را شیرین کند.
وی تصریح کرد: وقتی در این مناطق حضور پیدا می‌کنیم و دانش‌آموزی می‌گوید ۹ ماه از سال از تحصیل دور بوده، نگاه و صدای آن در چشم و گوش ما همیشه می‌ماند که بدانیم در مقابل چه کسانی مسوول هستیم. 
آذری جهرمی به پیگیری‌های نمایندگان مردم این مناطق در مجلس نیز اشاره‌ای کرد و افزود: انتقاد و پیگیری حق نمایندگان است.
وی به اعلام آمادگی مردم در این چند روز گذشته برای کمک به انجام پروژه‌ها در روستاها خبر داد و گفت: این کمک و همدلی برای توسعه، بزرگ و با ارزش است و باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم. 

به گزارش ایرنا محمدجواد آذری جهرمی به همراه احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان صبح امروز با هدف بررسی وضعیت ارتباطی و مخابراتی شمال استان، عازم منطقه سیستان شد.

وی در جریان سفر به منطقه سیستان از روستای حسن آباد ورمال، روستای نورمحمد دشتی نیمروز، روستای سیادک هیرمند و روستای قلعه کنگ شهرستان زهک و زیرساخت‌های مخابراتی این مناطق بازدید کرد.

وزیر ارتباطات حدود یک هفته است که در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان به سر می‌برد و از نزدیک مسایل و مشکلات این حوزه را رصد می‌کند.

وی در این سفر ۱۰ روزه به سیستان و بلوچستان روند محرومیت زدایی حوزه ارتباطات روستایی و مناطق محروم این استان را پیگیری می‌کند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا