ورزش

کشتی آزاد جام تختی؛ کریمی: در مرحله نهایی با حسن یزدانی سرشاخ خواهم شد


 علیرضا کریمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در دو سه سال اخیر نتوانستم  مثل روزهای اوج در میان مدعیان تیم ملی قرار بگیرم چون آسیب دیدگی بدموقع و ناغافل به سراغم امد در حالی که روند خوبی را طی می‌کردم.

وی گفت: درشرایط سنی خوبی هم بودم که در مسابقات باشگاه‌های جهان که بعد از جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان برگزار شد، رباط پایم پاره شد. همانطور که می‌دانید جراحی رباط پا خیلی سنگین است و حداقل یک سال طول می‌کشد که پا خوب شود تازه مثل قبل هم نمی‌شود. یک سال طول کشید که بتوانم تمرین سنگین انجام دهم، بعد هم باید با همان پای خراب خودم را برای المپیک آماده کنم، تازه مجبور بودم در وزن المپیک ۹۷ کیلو، درشرایطی که وزنم سبک‌تر از بقیه است کار کنم.
قهرمان وزن ۸۶ کیلوگرم جام تختی ادامه داد:  متاسفانه پس لرزه‌های جراحی هم گه‌گاهی بهوسراغم می‌آمد. نه می‌توانستم تمرکز کنم و نه خوب تمرین کنم، همین باعث شده بود از نظر روحی روانی به هم بریزم.

کریمی در مورد اینکه در مقطعی صحبت از این بود که به کل کشتی را کنار بگذارد، گفت: فکر می‌کردم دیگر با این پا نمی‌شود. ولی رفته رفته وزنه زدم و زانویم تقویت شد. خواستم بدون در قهرمان کشوری کشتی بگیرم اما پایم ورم کرد و دیگر نتوانستم بیایم. بعد با تصمیم کادرفنی در مسابقه انتخابی جام تختی کشتی گرفتم، در حالیکه کلا ۲۰ روز تمرین کرده بود و بعدش متاهل شدم. باز هم شرایط طوری بود که نمی‎توانستم تمرین کنم و درگیر ازدواج شدم.

وی افزود : ۲۰ روز مانده به جام تختی، مرور فن و تمرین کشتی کردم و با همین میزان تمرین، در تنکابن کشتی گرفتم. درمجموع با توجه به شرایطم عملکردم بد نبود. حالا باید مصمم‌تر و جدی‌تر از قبل تمرین کنم.

دارنده مدال برنز جهان هدفش را عضویت دوباره در تیم ملی خواند و افزود: این مدت به خاطر آسیب‌دیدگی نبودم، ولی الان استارت کارم همین قهرمانی در جام تختی است. اردو دعوت شوم که می‌روم آنجا تمریناتم را دنبال می‌کنم، دعوت هم نشوم، خودم تمرین می‌کنم. هدف من عضویت دوباره در تیم ملی است.

وی که در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی حسن یزدانی را به عنوان رقیب پیش رو دارد، گفت: کشتی است دیگر، وزن ۸۶ وزن سنگینی است حسن یزدانی هم حضور دارد. من هم تمرین خودم را انجام می‌دهم، هر چه خدا بخواهد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا