ورزش

کشتی جام «تورلیخانوف» قزاقستان؛ فرنگی‌کاران ایران با پیروزی آغاز کردند


به گزارش ایرنا، رقابت‌های بین‌المللی جام بولات تورلیخانوف به عنوان دومین دوره مسابقه رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی در سال ۲۰۲۲ روزهای ۱۲ تا ۱۵ خرداد در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود. تیم‌های منتخب کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در این پیکارها حضور دارند.

مسابقات ۷ وزن نخست، رقابت‌های کشتی فرنگی هم اکنون در حال برگزاری است.

در وزن ۵۵ کیلوگرم، پویا دادمرز پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف عزیزف از تاجیکستان می‌رود و در صورت پیروزی در این مسابقه در دور بعد با برنده کشتی‌گیران هند و قزاقستان روبه‌رو می‌شود.

در وزن ۶۰ کیلوگرم، علیرضا نجاتی پس از استراحت در نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر الهام بهرام اف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف محمدکودیر یوسوپوف از ازبکستان می‌رود. در همین وزن پویا ناصرپور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر فیروز میرزا رجب اف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله با یرنور فیداخمتوف از قزاقستان کشتی می‌گیرد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم، میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر کالی سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف ابرار آتابکوف از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۸۷ کیلوگرم، رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست، در دور بعد به مصاف عزیز بیکف از قرقیزستان می‌رود. در این وزن علی شریفی دیگر نماینده کشورمان در دور اول با نتیجه ۵ بر ۳ از سد میلیس آیتبکف از قرقیزستان گذشت. وی در دور بعد با جالگاسبای بردی مراتف از ازبکستان مبارزه می‌کند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم، مهدی فلاح پس از استراحت در دور نخست، با دادوف از قزاقستان روبه‌رو می‌شود و در صورت پیروزی، در دور بعد به مصاف برنده رستم آسوکولوف از ازبکستان و سیف اله اف از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف کاجایی از گرجستان می‌رود. امین میرزازاده دیگر نماینده کشورمان در این وزن هم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف ساتیش از هند می‌رود. یوسفی و میرزازاده در صورت پیروزی مقابل حریفان شان در نیمه نهایی و برای صعود به فینال باید با یکدیگر مبارزه کنند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا