جامعه

کلانتران در ۴ سطح رتبه بندی می‌شوند


خبرگزاری میزان – به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی در خصوص جزئیات و اهداف اجرای طرح رتبه بندی کلانتران گفت: کلانتری‌ها به عنوان خط مقدم و نخستین لایه تماس با مردم در ارائه خدمات انتظامی و پیشگیری از وقوع جرایم دارای جایگاه و ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که همواره نیازمند توجه و تقویت همه جانبه می‌باشند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: گستره سرزمینی، تنوع ارائه خدمات قضائی، انتظامی و مددکاری اجتماعی به آحاد مردم، تعامل روزمره با نهاد‌ها و سازمان‌ها، انجام ماموریت‌های متعدد، مستمر و لحظه به لحظه و پیشگیری و مقابله با انواع آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها بیانگر مسئولیت‌های مهم، خطیر و حساس کلانتری‌ها و جایگاه متفاوت و البته ممتاز آن‌ها است.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه از زمان راه اندازی قرارگاه مرکزی تحول کوپ در انتظامی کشور اقدامات ارزشمند متعددی در راستای اعتلای همه جانبه جایگاه کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها از هوشمندسازی خدمات تا افزایش فوق العاده ویژه مشاغل خاص کلانتری، فرماندهی انتظامی بخش و یگان امداد صورت گرفته است، گفت: در ادامه روند ایجاد تحول در این مراکز با مد نظر قرار دادن کارکرد‌های ویژه کلانتری‌ها در حوزه نظم و امنیت، مصمم شدیم تا انگیزه و توان مدیریتی کلانتران بر اساس مولفه‌ها و شاخص‌های مرتبط و تاثیرگذار در این حوزه را ارتقاء دهیم.

 لزوم پویایی نظام فرماندهی و مدیریت کلانتری‌ها

رئیس پلیس پیشگیری انتظامی کشور ادامه داد: معتقد هستیم نظام فرماندهی و مدیریت در کلانتری‌ها به عنوان یکی از مولفه‌های کلیدی در ارتقای توان ماموریتی و عملیاتی کلانتری بایستی از پویایی و کارآمدی لازم برخوردار باشد همچنین افراد شاخص و توانمند عهده دار این مسئولیت خطیر باشند تا ماموریت‌های کلانتری به احسن وجه انجام و مطالبات مردم پاسخ داده شود.

ارشد‌ترین مقام پلیس پیشگیری کشور، تقویت حرفه‌ای گرایی، توان مدیریتی و هویت بخشی به مشاغل کلانتری را هدف اصلی از پیش بینی و اجرای طرح “رتبه بندی کلانتران” عنوان کرد و گفت: با چنین دیدگاهی پلیس پیشگیری تدوین طرح رتبه بندی کلانتران را از سال گذشته و با همکاری معاونت طرح و برنامه و بودجه انتظامی کشور در دستور کار قرار داد که پس از بررسی‌های کارشناسی و تایید و تصویب آن از سوی سردار فرمانده کل انتظامی کشور اجرای آزمایشی این طرح به مدت یک سال ظرف روز‌های آتی ابلاغ و به مرحله اجرا گذارده خواهد شد.

 رتبه بندی کلانتران در چهار سطح ویژه

وی با بیان اینکه فرآیند اجرا و شرایط رتبه بندی کلانتران در چهار سطح ویژه تا رتبه‌های اول، دوم و سوم در قالب دستورالعمل تهیه شده است، افزود: کلیدی‌ترین عنصر کلانتری، رئیس و کارکنان آن است، لذا تدبیر کلی در این دستورالعمل بر این امر استوار است تا هم‌زمان با ارتقاء بعد معنوی خدمت رسانی به مردم ابعاد مادی زحمات روسای کلانتری نیز جبران و تامین شود.

سردار معصوم بیگی خاطرنشان کرد: طرح رتبه بندی کلانتران از جمله کار‌های زیربنایی در حوزه تحول کوپ‌ها محسوب می‌شود که گام موثری در راستای تعیین مسیر شغلی و رو به پیشرفت روسا و فرماندهان کوپ‌ها برداشته شده است.

گفتنی است؛ در بخش دوم گفتگو با رئیس پلیس پیشگیری انتظامی کشور جزئیات بیشتری از طرح رتبه بندی کلانتران اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا