فرهنگ

کنسرت همایون شجریان در سالن وزارت کشور

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرنا، همایون شجریان عصر پنجشنبه (۱۹ خرداد) در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «به اطلاع دوست‌داران عزیز می‌رساند، یکم، دوم، سوم، پنجم و ششم تیر ماه، همراه با ارکستر سیاوش به رهبری آرش گوران در سالن همایش‌های کشور (سالن وزارت کشور) در خدمت شما بزرگواران هستیم.

تهیه بلیط، از ساعت ۱۷:۰۰ روز یکشنبه ۲۲ خرداد ماه جاری در سایت tiwall.com میسر است.»

این خواننده موسیقی ایرانی همچنین نوشته است: «حسب وعده برای امکان حضور بیشتر شما علاقه‌مندان، کمینه بهای بلیط برای هر جایگاه در نظر گرفته شده است. همچنین جایگاه VIP جهت اهدا به دانشجویان اختصاص داده شده است؛ عزیزان می‌توانند در صورت تمایل، شماره دانشجویی خود را از ساعت ۱۷:۰۰ یکشنبه ۲۲ خرداد لغایت ۱۷:۰۰ چهارشنبه ۲۵ خرداد به شماره ۲۰۰۰۹۰۹۰ ارسال کنند. چنانچه در خواست‌های رسیده بیش از گنجایش جایگاه مذکور باشد، انتخاب به قید قرعه انجام خواهد شد.»

 کنسرت همایون شجریان در سالن وزارت کشور

شجریان ۲۲ اردیبهشت امسال در نشست خبری و آیین رونمایی از آلبوم موسیقی گاه فراموشی وعده داده بود که تیرماه امسال کنسرتی را در تهران برگزار خواهد کرد.

گروه سیاوش به سرپرستی و خوانندگی همایون شجریان از جمله گروه‌های شناخته شده موسیقی ایرانی طی سال‌های گذشته است که در سال‌های آغازین دهه ۹۰ اجراها و برنامه‌های زنده بسیاری را پیش روی مخاطبان قرار داده است که از آن جمله می‌توان به مجموعه کنسرت‌های آیینه‌ها به آهنگسازی کیخسرو و سهراب پورناظری اشاره کرد.

همایون شجریان شهریور سال ۱۳۹۱ پس از تشکیل گروه سیاوش گفته بود: «همیشه دوست داشتم گروهی مثل گروه آوا که پدرم آن را تاسیس کرده بودند، پی‌ریزی کنم و این گروه جایی باشد تا آثار هر آهنگسازی در آن اجرا شده و نوازندگان مختلف در آن هنرنمایی کنند. من هم نام این گروه را سیاوش گذاشتم و فعالیتم را با این گروه آغاز می‌کنم.»

کنسرت گروه موسیقی سیاوش به سرپرستی و خوانندگی همایون شجریان، ۱۲ اردیبهشت امسال (دوم می ۲۰۲۲) در دبی برگزار شد. شجریان، پیش از این و همزمان با آغاز قرن جدید در کشورهای بلژیک، فرانسه و هلند به اجرای برنامه پرداخته بود که مهیار طریحی (نوازنده سنتور)، حسین رضایی‌نیا (نوازنده دف)، آیین مشکاتیان (نوازنده تنبک)، مهرزاد اعظمی‌کیا (نوازنده کمانچه) و آزاد میرزاپور (نوازنده تار و عود) از جمله هنرمندانی هستند که در این مجموعه کنسرت‌ها، شجریان را همراهی کردند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا