فرهنگ

کوبیدن بر طبل تفرقه توسط هر گروهی، خیانت به اسلام و قرآن است

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام مجتبی اشجری امروز (یکشنبه، ۲۵ مهر) در جلسه هم‌اندیشی بزرگداشت هفته وحدت گفت: تنها راه نجات بشریت تمسک به سیره پیامبر خداست و امت اسلامی باید در مقابل آمریکا به عنوان شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی متحد شوند و در برابر زیاده خواهی‌های استکبار جهانی ایستادگی کنند.

وی با بیان اینکه وحدت یک اصل قرآنی و پیامبر اعظم (ص) مهمترین نقطه ایجاد وحدت است به آیه ۱۰۳ سوره آل عمران اشاره کرد و گفت: نقطه مقابل وحدت، پراکندگی، تفرقه و اختلاف است، لذا در قرآن مجید این دو مفهوم در کنار هم دیده می شود و می فرماید و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا

اشجری اضافه کرد: بسیاری از مشکلات به ظاهر حل نشدنی جهان اسلام، با وحدت و همدلی مسلمانان جهان، قابل حل است و نامگذاری هفته وحدت،فرصت مغتنمی است تا مسلمانان جهان در برابر فتنه انگیزی دشمنان اسلام از جمله شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی متحد شوند و در برابر زیاده خواهی های استکبار جهانی بایستند. تمام نخبگان، فرهیختگان و اندیشمندان در طول سال به‌ ویژه در هفته وحدت برای تحقق عملی شعار یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا گام بردارند.

وی افزود: امروز کوبیدن بر طبل تفرقه از سوی هر حزب و گروهی، خیانت به اسلام و قرآن محسوب می شود. امامین انقلاب اسلامی، منادیان وحدت بین مسلمانان جهان هستند که ندای وحدت را به گوش جهانیان می رسانند.

کوبیدن بر طبل تفرقه توسط هر گروهی، خیانت به اسلام و قرآن است

اختلافات مذهبی، مهمترین ابزار استکباری علیه ملت های مسلمان است

اشجری از اختلافات مذهبی به عنوان مهمترین ابزار استکبار جهانی یاد کرد و گفت: بزرگ کردن محور اختلافات و کوچک کردن محور اشتراکات، یکی از اساسی‌ترین توطئه های استکبار جهانی علیه ملت‌های مسلمان است. در سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی برای وحدت، معانی متعددی از جمله، تکیه بر مشترکات، مقابله با دشمن و همدلی با یکدیگر، احساس برادری، نفی تنازع نه اثبات عقیده، یکدلی عاطفی و سیاسی در مقابل دشمن، همکاری فرقه های مسلمین با همدیگر و عدم معارضه آنها با هم، بیان شده است. همچنین ایشان می فرمایند معنای اتحاد بین ملت‌های اسلامی این است که در مسائل مربوط به جهان اسلام، هم سو حرکت کنند و به یکدیگر کمک کنند و در داخل این ملت‌ها، سرمایه‌هایشان را علیه یکدیگر به کار نبرند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه اقدام وحشیانه جانیان ضد دین در آستانه هفته وحدت به منظور ایجاد تفرقه بین مسلمین است، گفت: استکبار جهانی با استفاده ابزاری از داعش در به شهادت رساندن مردم مظلوم قندوز و قندهار افغانستان به دنبال اختلاف افکنی بین شیعه و سنی است.

هفته وحدت در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی (ره) مطرح شد و همه ساله از ۱۲ ربیع الاول سالروز میلاد پیامبر اعظم (ص) به روایت اهل سنت آغاز می شود و تا ۱۷ ربیع الاول سالروز ولادت رسول خدا (ص) به روایت شیعیان ادامه خواهد داشت که امسال از ۲۷ مهر تا دوم آبان خواهد بود. در همین راستا کنفرانس بین المللی وحدت از سوی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

مجمع تقریب مذاهب اسلامی از سال ۶۹ به دستور رهبر معظم انقلاب تشکیل شده، تاکنون ۳۴ دوره از کنفرانس وحدت برگزار شده است که اولین تا چهارمین کنفرانس وحدت قبل از تشکیل مجمع تقریب مذاهب در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شده است. 


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا