بین‌الملل

یک منبع فلسطینی: انتخابات فلسطین اواسط تابستان آینده برگزار می‌شود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع عالی‌رتبه فلسطینی گزارش کرد که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اواسط ماه جاری میلادی چند فرمان مربوط به انتخابات را صادر و پس از آن انتخابات به صورت پی در پی برگزار خواهد شد.

روزنامه «رأی‌ الیوم» بدون افشای نام این منبع به نقل از او نوشت که به محض صدور فرمان محمود عباس درباره برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری، ریاستی و شورای ملی، دعوت به گفت‌وگوی ملی فراگیر نیز اعلام می‌شود.

به گفته این منبع قرار است نشست گفت‌وگوی فراگیر ملی ماه آینده با مشارکت همه گروه‌های فلسطینی در قاهره برگزار و طی آن سازوکار برگزاری انتخابات فلسطین و تکمیل روند آشتی بین فتح و حماس بررسی و درباره برنامه سیاسی و ایجاد اصلاحات در سازمان آزادی‌بخش فلسطین توافق شود.

این منبع پیش‌بینی کرد که انتخابات شورای قانونگذاری اوایل ماه آگوست آینده (مرداد ماه) و پس از آن انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان و شورای ملی برگزار شود.

منبع مذکور همچنین به احتمال ارائه فهرست واحد انتخابات و ورود فتح و حماس و دیگر گروه‌ها به انتخابات با یک فهرست واحد اشاره کرد و گفت که البته این بستگی به گفت‌وگوی گروه‌ها دارد.

روز شنبه(دیروز) محمود عباس در دفتر خود در شهر رام‌الله میزبان «حنا ناصر» رئیس کمیته انتخابات مرکزی بود و طی آن زمان برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری، ریاستی و شورای ملی بر اساس قانون بررسی شد.

حنا ناصر پیشنهادی را درباره زمان‌بندی برگزاری این انتخابات مطرح کرد و قرار است طی یک هفته آینده نشست دیگری با کمیته انتخابات مرکزی برگزار و پس از آن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین حداکثر تا ۲۰ ژانویه (۱ بهمن) چند فرمان مربوط به برگزاری انتخابات را صادر و پس از آن نیز به گفت‌وگو بین گروه‌ها درباره روند انتخابات دعوت خواهد کرد.

انتهای پیام/ملینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا