شکایت از ترامپ بابت مسدود کردن کاربران در توئیتر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، با وجود آنکه دادگاهی در سال ۲۰۱۸ حکم داده «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌تواند کاربران را در توئیتر مسدود کند روز جمعه شکوائیه جدیدی علیه او در همین خصوص تنظیم شده است.

موسسه‌ای موسوم به «The Knight First Amendment Institute at Columbia University» روز جمعه با تنظیم شکوائیه‌ای مدعی شده ترامپ بر خلاف حکم دادگاه بار دیگر اقدام به مسدود کردن کاربران کرده است.

این موسسه ترامپ را در یک دادگاه فدرال در نیویورک که پیشتر حکم ممنوعیت انسداد حساب‌های کاربری توسط ترامپ را صادر کرده بود تحت پیگرد قرار داده است.

دادگاه فدرال نیویورک در حکمی به تاریخ مه ۲۰۱۸ اعلام کرد حساب کاربری ترامپ نباید کاربران را مسدود کند زیرا رئیس‌جمهور آمریکا از این حساب کاربری برای اعلام تصمیم‌های مهم سیاسی استفاده می‌کند.

در شکوائیه جدید ادعا شده ترامپ هنوز کاربرانی را که قبل از برگزاری مراسم تحلیف خود مسدود کرده بود از حالت انسداد خارج نکرده است. 

تیم ترامپ ۱۱ روز پیش به موسسه Knight گفته رئیس‌جمهور قصد ندارد ممنوعیت دسترسی حساب‌های کاربری قبلاً مسدودشده را رفع کند. 

ترامپ خردادماه سال جاری یک دستور اجرایی را که خواستار محدود کردن فعالیت شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر بود را امضا کرد.


لینک منبع

همچنین ببینید

خبرنگاران موثرترین پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف امروز پنجشنبه (۱۶ مرداد ماه) در آستانه روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *