شتاب فعالیت‌های عمرانی دانشگاه تربیت مدرس در سال کرونایی / افتتاح پروژه استارتاپ فکتوری تا مهرماه

محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره فعالیت‌های عمرانی این دانشگاه‌،‌گفت: دانشگاه در مسائل دوران کرونایی از نظر طرح‌های عمرانی بسیار فعال بوده و تا اواخر سال گذشته توانستیم ۳ مرکز مهم خوابگاهی، مرکز آموزش زبان فارس و خوابگاه دانشجویان خارجی را ظرف مدت ۶ ماه آماده و به مرحله تحویل برسانیم. 

* شتاب فعالیت‌های عمرانی دانشگاه در سال ۹۹

وی افزود: در سال ۹۹ فعالیت‌هایمان شتاب بیشتری گرفت و برای اتمام دو پروژه بزرگ فاز دو علوم انسانی و دانشکده علوم زیستی با پشتیبانی سازمان برنامه به خوبی پیش رفتیم. 

رئیس دانشگاه تربیت مدرس در ادامه گفت: یک سرای سبز برای پشتیبانی از خوابگاه‌های دانشجویی که قبلا استیجاری بود را از فرم استیجاری به تملیکی تبدیل کردیم؛ همچنین پروژه سبزی داریم که سال گذشته شروع شده و امسال به مرحله اجرایی سازی وارد شده است. 

احمدی افزود: پارک علم و فناوری دانشگاه حدود یازده هزار مترمربع بنای نیمه کاره‌ای را که سال‌ها در دانشکده کشاورزی به دلیل نبود منابع بلاتکلیف مانده بود با هزینه‌های قابل اعمال برای پارک تقبل کرد تا بتوانیم یک مرکز رشد تا قبل از دهه فجر امسال در دانشگاه کشاورزی به مرحله افتتاح برسانیم که چنین امری نیازمند شتاب زیادی است و همه ابزارها از نظر مادی و معنوی فراهم شده تا چنین پروژه بزرگی به ثمر برسد.

* افتتاح پروژه استارتاپ فکتوری تا مهرماه 

وی اضافه کرد: پروژه دیگری به نام استارتاپ فکتوری داریم که درون دانشگاه است و مرکز شتاب دهنده و نوآوری است. دانشگاه پارک علم و فناوری دانشگاه متولی آن است و با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امیدواریم تا مهرماه به مرحله افتتاح برسد. 

رئیس دانشگاه تربیت مدرس در پایان گفت:  این حجم از پروژه‌ها بی‌سابقه بوده و در این موارد توانستیم از فرصتی که فراهم شده نهایت استفاده را داشته باشیم تا این کارها به سامان برسد و امیدواریم تا پایان سال سیمای مناسبی برای زیرساخت‌های دانشگاه و پارک علم و فناوری فراهم شود. 

انتهای پیام/لینک منبع

همچنین ببینید

کنکور کرونایی در ایستگاه ارشد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، ویروس کرونا امسال باعث از هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *