فرهنگ

گفت وگوی متفاوت با مرد متفاوت عرصه مذاکره و زبان بدن:

کتاب استادی در مذاکره بر اساس نیاز جامعه تالیف شده است

کتاب استادی در مذاکره برای اولین بار بر اساس نیازی که در جامعه احساس کردم توسط بنده تالیف شده است که جا دارد از مرحوم پروفسور مسعود حیدری که خیلی به ما کمک کرد. گفت وگویی با این نخبه فنون مذاکره و زبان بدن ایرانی ترتیب داده ایم که از نگاهتان می‌گذرد:

 

استاد از دوران کودکی و نوجوانی خود بفرمایید؟

در دوران دبستان همیشه اخلاقم اینگونه بوده است که در کارهای گروهی  تا قرائت قران مشارکت داشته باشم و در ابتدای راهنمایی تا دوران دبیرستان همه بچه‌های کلاس و معلمانم را در انشاء توصیف می‌کردم و عجیب علاقه به خواندن و مطالعه داشتم و بارها و بارها به کتابخانه دایی ام که به مقام رفیع شهادت توفیق یافته اند می‌رفتم و مدام در حال کتاب خواندن بودم و حتی بعضی جملات کتاب‌ها در ذهنم تا امروز جاری بوده است و به جرات می‌توانم بگویم که وجود کتابخانه دایی ام، سردار بهزاد خادمیان عاملی برای نویسندگی و یادگیری ارتباطات کلامی و غیرکلامی  در من گردید.

چطور شد با علم زبان بدن و مذاکره آشنا شدید؟

 دوران نظام وظیفه که در نیروی دریایی خدمت می‌کردم با کاپیتان جانباز کلاه سبز رسول بنیانی آشنا شدم که در واقع اولین آموزه های مذاکره و کتاب زبان بدن را به من هدیه دادند که به صورت متن فارسی خودشان ترجمه کرده بودند و از همان جا بود که من با علم مذاکره آشنا شدم و پس از او افتخار آشنایی با پدر علم مذاکره ایران مرحوم پروفسور مسعود حیدری را پیدا نمودم .

در این راستا چقدر آموزش دیدید؟

در سال 76 شرکتی را به همراه مرحوم پدرم ثبت کردیم و پرسنلی که باید استخدام می‌کردیم نیازمند این بودند که آموزش ببینند و من هم باید به مثابه بهتر شدنم آموزش می‌دیدم به همین خاطر نزد اساتیدی دوره دیدم و بعد به پرسنل خودم و شرکت همکاران آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن دادم و از همان سال‌ها بود که همراهی بیشتری با پروفسور مسعود حیدری، پدر علم مذاکره ایران پیدا نمودم و به نوعی پدر معنوی من و آموزه های ایشان بود همیشه عاشق این بودم که باید آموزش ببینم تا خودم را قوی تر کنم .

آموزش بدون پاورپوینت شما در چه اساسی است؟

من برای اولین بار در ایران آمده ام از دانشگاه‌های برتر آمریکایی و اروپایی الگوبرداری کردم و هشتگ آموزش بدون پاورپوینت را ارائه داده ام تا بتوانم از خشک و سطحی و کلیشه ای بودن آموزش پیشگیری کنم و به شخصه کلاس‌هایی با محوریت ارائه نظرات دوطرفه، خطی رو به بالا و فرصت برای پرسش و پاسخ و استفاده از تکنیک‌های گیمیفیکیشن و نمایش فیلم رواج دهم که منتج به آموزش در سطح بالاتر و البته بدون پاورپوینت گردد.

گویا شما خلبان پروازی سقوط کرده بودید درسته؟

من یک خلبان سقوط کرده در یک پرواز هستم که از فاصله چهار هزار متری به آب پرتاب می‌شود و دست و پاهایش شکسته می‌شود و آنجا متوجه شدم که دانستن مهم نیست. ما دانش خیلی از کارها را داریم اما درک صحیحی از اون کار را نداریم. من به مدیران و دانشجویانی که این همه سال آموزش داده ام همیشه گفته ام که تجربه کرده را دوباره تجربه نکنیم. تجربه کشورهای پیشرو را بیاموزیم و در سایه مطالعه انتقال دهیم.من از سقوط درس پرواز کردن را اموختم و تا به امروز در بسیاری از شهرهای مختلف کشور، تدریس و آموزش آنلاین و حضوری را در کارنامه ام دارم. کتاب استادی در مذاکره حاصل تحقیقات و تجربیات است من برای اولین بار هر چه داده داخلی و خارجی بود را مطالعه کردم و تجربیات و تخصص خودم و همکاران را از طریق پرسشنامه را منتج به تالیف کتاب استادی در مذاکره نموده ام.مباحثی همچون اگر بخواهیم مذاکره کننده خوبی باشیم چه چیزهایی باید بلد باشیم، شیوه‌های بیان و تاثیر آن در مذاکره، ارتباطات کلامی و غیرکلامی، نقش کلیدی اخلاق حرفه ای در مذاکره و موفقیت دارد. در حقیقت این کتاب یک دایره المعارفی از آنچه که یک مذاکره کننده، یک مدیر ارشد کشوری، یک کارشناس یا کارمند یا یک دانشجو یا فردی که می‌خواهد وارد بازار کار شود و غیره و ذالک می‌باشد. کتاب استادی در مذاکره برای اولین بار بر اساس نیازی که در جامعه احساس کردم توسط بنده تالیف شده است که جا دارد از مرحوم پروفسور مسعود حیدری که خیلی به ما کمک کرد همچنین از شخص پروفسور الوانی و پروفسور برهانی و جناب آقای دکتر علیجانی، دکتر قاسمی، دکتر مودب، دکتر ستار بهرامی رئیس کارآفرینان شهر تبریز تشکر ویژه ای داشته باشم.

سخن پایانی؟

از علم می توان به تجربه رسید و از تجربه هم می توان به علم رسید اما باصرف منابع مالی و زمان . و در پایان تشکر ویژه از انتشارات فدک ایستاتیس و شخص آقای زروعی تشکر کنم.

 

 

کدخبر:13005

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا