فرهنگ

جهادی‌ها برای ایرانشهری‌ها یک مدرسه کوچک ساختند+عکس

علیرضا گزمه، مسئول گروه جهادی و موسسه خیریه‌ ام المومنین حضرت خدیجه کبری(س)  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس از افتتاح یک مدرسه دو کلاسه در روستای محروم و صعب‌العبور چاه قزلباش بخش بزمان از توابع شهرستان ایرانشهر با کمک‌های مردمی خبر داد و اظهار داشت: این مدرسه به نام مبارک حضرت خدیجه‌کبری سلام‌الله‌علیها نام‌گذاری شد.


ساخت مدرسه‌ای دو کلاسه با کمک‌های مردمی در شهرستان ایرانشهر

وی افزود: این مدرسه توسط گروه جهادی حضرت ام‌المومنین خدیجه‌کبری سلام‌الله‌علیها و از راه کمک‌های مردمی در یکی از روستاهای دورافتاده و محروم شهرستان ایرانشهر سیستان و بلوچستان ساخته شد و در تاریخ ۳۱ اردیبهشت‌ماه به بهره‌برداری رسید.

گزمه با اشاره به اینکه این مدرسه در مساحت ۴۲ مترمربع ساخته شد و دارای دو کلاس برای بهره‌مندی ۲۲ دانش آموز پایه‌های اول تا ششم دبستان است، تصریح کرد: پیش از آن، مدرسه قدیمی روستا، ساختمانی قدیمی و فرسوده بود که امکان تخریب و آسیب جانی برای دانش آموزان در آن وجود داشت که با همت اعضای جهادی گروه ما، ساختمان جدید بنا شد.


نام گذاری این مدرسه به نام حضرت خدیجه کبری (س)

مسئول گروه جهادی و موسسه خیریه‌ ام المومنین حضرت خدیجه کبری(س) با بیان اینکه این مدرسه در بازه زمانی ۶ ماهه ساخته شد، خاطرنشان کرد: در مجموع برای خرید زمین، تهیه مصالح و ساخت این مدرسه مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان از کمک‌های مردمی هزینه شد.

انتهای پیام/لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا