فناوری اطلاعات

خالق شخصیت Sonic شرکت اسکوئر اینکس را ترک کرد

خالق شخصیت Sonic یعنی یوجی ناکا (Yuji Naka)، پس از شکست تجاری بازی Balan Wonderworld اعلام کرد که شرکت اسکوئر اینکس را ترک کرده و احتمالاً برای همیشه با صنعت بازی‌های ویدیویی خداحافظی خواهد کرد.

در واقع، وی شخصاً و در قالب یک توییت خبر جدایی خود از شرکت اسکوئر اینکس (Square Enix) را تایید کرد. البته، به‌نظر می‌رسد که دلیل اخراج و یا جدایی داوطلبانه‌ی او از این شرکت و احتمالاً بازنشسته شدن وی، به آمار فروش بسیار پایین و نمره‌ی متای بازی Balan Wonderworld که کارگردانی آن را بر عهده داشت باز می‌گردد. این بازی که چندی پیش به صورت دیجیتالی و فیزیکی بر روی تمامی پلتفرم‌های نسل هشتمی و نهمی و رایانه‌های شخصی منتشر شده بود، در هفته‌ی اول پس از عرضه‌ی خود تنها موفق به ثبت آمار فروش ۲۱۰۰ نسخه‌ای شد و حتی نتوانست تا در فهرست ۴۰ بازی پرفروش هفته در انگستان جای بگیرد تا در نهایت، شاهد از دست دادن یکی از تاثیرگذارترین افراد در تاریخچه‌ی صنعت بازی‌های ویدیویی و شاید دلسرد شدن او از این صنعت باشیم.

به هر ترتیب، وی طی این توییت چنین اظهار داشت که:

اکنون نمی‌خواهم در مورد دلیل انجام این عمل صحبت کنم و امیدوارم این موضوع را بتوانم در آینده شفاف و روشن کنم. در مورد فعالیت‌های آینده‌ی خود نیز برنامه‌ای ندارم. من ۵۵ سالم شده است و به‌نظر می‌رسد که وقت خداحافظی با این صنعت و بازنشتگی فرا رسیده باشد.

در نهایت، به نظر می‌رسد که صنعت بازی‌های ویدیویی بیش از اندازه در حال سرعت گرفتن در جاده‌ی وابستگی به موارد مالی است و یوجی ناکا، جدیدترین قربانی این موضوع تلقی می‌شود. در واقع، پس از شکست تجاری بازی Balan Wonderworld، وی یا به صورت اختیاری و یا اجباری سِمَت خود در شرکت بزرگ اسکوئر اینکس را رها کرده است تا با بازنشتگی، به دوست و همکار خود یعنی ناوتو اوهشیما (Naoto Ohshima) که با یکدیگر شخصیت افسانه‌ای Sonic the Hedgehog را خلق کرده بودند بپیوندد (این زوج آخرین بار در پروژه‌ی ساخت بازی Sonic Adventure در سال ۱۹۹۸ با یکدیگر فعالیت داشتند).

 


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا